Domov Novinky Changhong na veľtrhu Canton Fair vykročil do éry 5K

Changhong na veľtrhu Canton Fair vykročil do éry 5K

Zdielať

Changhong-105Q1C-2Svetový výrobca televízorov Changhong, ukázal na nedávnom veľtrhu viacero svojich noviniek. Najväčšiu pozornosť pútala najväčšia zakrivená TV na svete, ktorou štartuje 5K éru. Kantonský veľtrh je najväčší čínsky obchodný veľtrh a zakaždým priláka takmer dvestotisíc návštevníkov a vystavovateľov z celého sveta.

Na tradičnom veľtrhu pri brehoch Perlovej rieky, Changhong prvý krát ukázal svoju novú vlajkovú loď – Ultra HD televízor s 5K rozlíšením a typovým označením 105Q1C. Uhlopriečka s veľkosťou 105 palcov (2,7 metra), z neho robí doteraz najväčší zakrivený televízor v predaji. 5K Ultra HD displej má rozlíšenie 5120×2160 pixelov a frekvenciu 240 Hz, čo zaručí plynulý obraz.

Changhong-105Q1C-3

Okrem UHD rozlíšenia, televízia zaujme aj širokouhlou obrazovkou vo formáte 21:9. V porovnaní s inými televízormi má 105 palcová obrazovka vyššie rozlíšenie a aj vďaka svojmu zakriveniu je ideálna pre sledovanie filmov. Vyniká vykreslením farieb, detailmi a dokonalým podaním reality. Výsledkom je absolútne čistý a ničím nerušený obraz.

Changhong-105Q1C

Novinka od Changhongu ponúka okrem špičkového obrazu aj množstvo Smart funkcií. Jadrom televízora je operačný systém Android 4.2. Čínski inžinieri poňali trendovo aj ovládanie televízora, o to sa namiesto klasického ovládača postará aplikácia v smartfóne. Obidve zariadenia by mali byť úzko prepojené a synchronizované. Spotrebitelia si tak budú môcť TV vysielanie a iný obsah nerušene a bez problémov pozrieť aj na svojom smartfóne, či tablete.

Zdroj: Tlačová správa Changhong

Zdielať
Predchádzajúci článokHTC zrejme pracuje na prémiovom smartfóne
Nasledujúci článokAcer Iconia Tab 7: Tablet a smartfón v jednom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno