Domov Novinky Cestujete často? Pribaľte si vreckový smerovač

Cestujete často? Pribaľte si vreckový smerovač

Zdielať

TL-WR710N_4Spoločnosť TP-Link, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, predstavuje na slovenskom trhu vreckový smerovač s označením TL-WR710N. Zariadenie zvláda pracovať celkom v piatich rôznych režimoch a umožňuje tak pohodlné pripojenie k internetu v rôznych situáciách. K jeho prednostiam patria minimálne rozmery a tiež zabudovaný napájací adaptér, vďaka ktorému je možné zariadenie pripojiť priamo do elektrickej zásuvky.

Káblom aj vzduchom

Model TL-WR710N je vybavený jedným LAN portom s priepustnosťou 100 Mbit/s a zároveň kombinovaným WAN/LAN portom s rovnakými parametrami. Vzhľadom k podpore štandardu 802.11 n dosahuje teoretická priepustnosť bezdrôtovej siete hranicu 150 Mbit/s, čo bez problémov stačí napríklad pre streamovanie HD videa.

Na zadnej strane smerovača nájdete tiež USB port pre zdieľanie dát z externého úložiska či nabíjanie chytrého telefónu. Pre zabezpečenie bezdrôtovej siete môžete využiť štandardy WPA a WPA2. Pokiaľ vyžadujete kompatibilitu so staršími zariadeniami, TL-WR710N ponúka podporu zabezpečenia WEP.

Vhodný pre využitie doma aj na cestách

Zariadenie môžete vďaka jeho minimálnym rozmerom vložiť do vrecka a používať ho pre zdieľanie internetu v podstate kdekoľvek. Pokiaľ hotel, v ktorom sa ubytujete, ponúka iba pevné pripojenie k internetu, stačí smerovač zapojiť do elektrickej zásuvky, pripojiť sieťový kábel a zadať heslo, čím automaticky dôjde k vytvoreniu bezdrôtovej siete. Potom sa už so svojimi mobilnými zariadeniami môžete voľne pohybovať po hotelovej izbe a stále budete online.

Režimy pre rôzne situácie:

  • Režim bezdrôtového smerovača – Vytvára prednastavenú privátnu bezdrôtovú sieť a zdieľa ethernetové pripojenie k internetu pre rôzne Wi-Fi zariadenia. Tento režim sa hodí pre väčšinu situácií doma aj na cestách.
  • Režim opakovača – Smerovač prijíma signál existujúcej bezdrôtovej siete a šíri ho ďalej. Dochádza tak k rozšíreniu pokrytia súčasnej Wi-Fi siete a k zlepšeniu intenzity signálu.
  • Klientský režim (TV/herné konzoly) – V klientskom režime sa smerovač pripojí k bezdrôtovej sieti ako bežný klient a poskytuje internetové pripojenie pre zariadenia pripojené ethernetovým káblom. Vďaka tomu dokážete do domácej bezdrôtovej siete pripojiť aj zariadenia, ktoré nedisponujú bezdrôtovým rozhraním.
  • Režim prístupového bodu – Prijíma internetové pripojenie po ethernetovom kábli a zdieľa ho formou bezdrôtovej siete. V tomto režime neumožňuje preklad adries ani smerovanie.

TL-WR710N_2

Režim WISP client router

Zariadenie je bezdrôtovo pripojené ako klient k sieti poskytovateľa a zdieľa internetové pripojenie s ďalšími zariadeniami, a to ako aj káblom, tak aj bezdrôtovo.

USB port pre zdieľanie súborov a nabíjanie

Smerovač TL-WR710N je vybavený portom USB 2.0, prostredníctvom ktorého je možné zdieľať dáta na miestnej sieti naprieč rôznymi zariadeniami, ako sú počítače, chytré telefóny a tablety. USB port poslúži aj ako zdroj energie (až do 5 V/1 A) pre mobilné zariadenia, ako sú smartphony alebo tablety.

Zariadenie TP-LINK TL-WR710N je už v predaji v internetovom obchode Agem.sk, a to za odporúčanú koncovú cenu 27,41 € vrátane DPH.

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link TL-WR710N poskytuje server Heureka.sk

Kľúčové vlastnosti:

  • Kompaktný design sa hodí pre využitie doma aj na cestách.
  • Integrovaný adaptér do elektrickej zásuvky.
  • Podpora piatich prevádzkových režimov: režim bezdrôtového smerovača, opakovač, klientský režim, prístupový bod (AP) a WISP klient.
  • Rýchlosť bezdrôtovej siete až 150 Mbit/s, podpora štandardu 802.11n.
  • Dva RJ45 porty (jeden LAN a jeden WAN/LAN) zabezpečujú flexibilitu pre rôzne prevádzkové režimy a pripojenie rôznych zariadení.
  • Všestranne použiteľný USB port pre zdieľanie dát či nabíjanie chytrých telefónov.

Zdroj: Tlačová správa AGEM

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno