Domov Novinky Českí vývojári predstavili Cryptelo

Českí vývojári predstavili Cryptelo

Zdielať

Internet 4Česká spoločnosť Cryptelo predstavila na nemeckom bezpečnostnom veľtrhu IT-SA rovnomennú službu, ktorá ponúka unikátny koncept prenosu a ukladania dát na úrovni bezpečnosti TOP SECRET. Cryptelo je odpoveďou na vzostup dátových služieb typu Ulož.to alebo Dropbox, ktoré z princípu svojho fungovania nemôžu zaručiť potrebnú ochranu dát svojich používateľov.

Služba je určené predovšetkým spoločnostiam, ktoré potrebujú bezpečne nielen zdieľať, ale aj archivovať citlivé dáta. Typickým príkladom môžu byť advokátskej kancelárie, bankové domy, bezpečnostné zložky štátu alebo akejkoľvek spoločnosti a organizácie, ktoré majú svoje jedinečné know-how. Cryptelo je možné využívať ako službu v cloude alebo ako server umiestnený vo vlastnej infraštruktúre.

Obe varianty garantujú identickú mieru bezpečnosti. Spoločnosť sa netají svojimi globálnymi ambíciami a skorým vstupom na zahraničné trhy. Kryptografický dizajn aplikácie Cryptelo navrhol popredný svetový kryptoanalytik dr. Vlastimil Klíma, ktorý stojí napríklad za prelomením známeho algoritmu MD5. Ten sa hojne používal napr. Pre ukladanie hesiel používateľov. Služba je od začiatku vyvíjaná s dôrazom na neobmedzené využitie naprieč platformami. Cryptelo tak môžu používať majitelia stolových počítačov s Windows, OS X alebo Linux, samozrejmosťou sú aj mobilné platformy Android a iOS.

Internet 3

Základom je kombinácii symetrického a asymetrického šifrovania. Pre kohokoľvek neoprávneného, ​​teda vrátane samotnej spoločnosti Cryptelo, je nemožné získať akékoľvek informácie o obsahu dát vrátane toho, kto ich vytvoril as kým je zdieľa. Toto je dôležitý fakt vzhľadom na aktuálny výklad slovenských súdov v oblasti prístupu štátnych inštitúcií vrátane polície k dátam uloženým vo verejných cloudových úložiskách. Svetovo úplne unikátnou vlastnosťou Cryptela je kombinácia užívateľsky prívetivého a jednoduchého prostredia s garanciou maximálneho možného zabezpečenia na úrovni využívané armádou a tajnými službami.

Internet 5

Ak by sa útočník dát uložených v Cryptelo zmocnil, získa nerozlúštiteľnou spleť neštruktúrovaných dát, teda núl a jednotiek. Zabezpečenie prenosov pomocou Cryptelo je tak dokonalé, že prelomiť ho je menej pravdepodobné ako nájsť jeden konkrétny atóm v celej galaxii1. Aj keby sa to nejakým zázrakom útočníkovi podarilo, na rozdiel od iných služieb nezíska univerzálny kľúč ku všetkým dátam, ale len k jedinému súboru, pretože Cryptelo šifruje každý súbor unikátnym kľúčom.

Zdroj: Tlačová správa Cryptelo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno