Domov Novinky Cena Xiaomi Mi6 má byť vyššia, kvôli drahším súčiastkam

Cena Xiaomi Mi6 má byť vyššia, kvôli drahším súčiastkam

Zdielať

Len nedávno sme informovali o zdvihnutí cien budúcich čínskych smartfónov, čo má byť zapríčinené oslabením domácej čínskej meny voči americkému doláru, čo je v Číne hlavnou obchodnou menou.

Oslabenie domácej meny spôsobilo zvýšenie nákladov na výrobu súčiastok, ktoré výrobcovia používajú v najnovších technologických zariadeniach. Tento nepríjemný fakt sa už prejavil na cenách dvoch najnovších modelov smart TV od Xiaomi, ktorých ceny stúpli približne o 40 eur.

Zvyšovaniu cien súčiastok sa nevyhlo ani čínske Meizu, ktorého najnovší Meizu M5 Note zdražel o necelých 14 eur. Nepríjemné navyšovanie domácich, čínskych cien sa potom, samozrejme, prejaví aj na cenách pre nás, ktoré sú už beztak vyššie. Cenová ujma sa bude týkať aj očakávaného Xiaomi Mi6, nadchádzajúcej vlajkovej lodi spoločnosti.

Čínske Xiaomi pri predstavení každého nového vlajkového modelu patriaceho do radu Xiaomi Mi, stanovuje cenu najzákladnejšej verzie smartfónu na 1999 čínskych jüanov, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu 277 eur. Tento rok však má byť oficiálna čínska cena vyššia až o 500 jüanov a základný model Xiaomi Mi6 bude zrejme štartovať na čiastke 2499 jüanov, teda 345 eur.

Keďže ceny čínskych smartfónov sú pre nás vždy približne o 20% vyššie, v období začiatku predaja by mohla byť základná verzia Mi6-ky pre nás dostupná za cenu okolo 415 eur. Podľa doterajších informácií pôjde o smartfón dizajnovo podobný októbrovému phabletu Xiaomi Mi Note 2 a očakávať máme zahnutý OLED displej s kompaktnejšou uhlopriečkou.

Zdroj: Gizmochina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno