Domov Novinky Canon prichádza s trojicou digitálnych fotoaparátov a kompaktnou tlačiarňou

Canon prichádza s trojicou digitálnych fotoaparátov a kompaktnou tlačiarňou

Zdielať

V rámci konferencie CES, ktorá sa koná v Las Vegas, predstavil Canon aj svoje nové fotoaparáty. Tentokrát mu išlo najmä o kompaktnosť a o ukázanie jednoduchosti, čo sa mu dokonale podarilo. Nové digitálne fotoaparáty s označením triedy IXUS prídu s modelmi IXUS 285 HS, IXUS 180 a IXUS 175, spoločne s kompaktnou tlačiarňou SELPHY CP1200, taktiež od Canonu.

ixus_fotoaparaty_selphy_tlaciaren

Tieto fotoaparáty vynikajú najmä praktickým využitím na cestách s pôsobivou kvalitou zachytenia obrazu. Sú navrhnuté tak, aby sa dokázali prispôsobiť ako fotografovaniu, tak aj videozáznamu. Vďaka kreatívnym funkciám a pokročilým možnostiam pripojenia môže používateľ tieto pôsobivé výsledky svojim fotoaparátom zaznamenať. Modely sa nestratia ani pri akcii. S modelmi IXUS 285 HS, 175, 180 bude možné zaznamenať akýkoľvek objekt, nakoľko všetky 3 z týchto IXUS modelov sú vybavené 8, 10 a 12x optickým zoomom, ktorý je možné ešte rozšíriť pomocou funkcie ZoomPlus, ktorá dokáže objekt ešte priblížiť v optimálnej kvalite obrazu. Táto funkcia je obohatená aj o automatický zoom, ktorý sa dokáže sústrediť zaznamenávanie výnimočných momentov. Inteligentným priblížením, alebo oddialením môžete komponovať záber napríklad podľa počtu osôb, ktoré chcete odfotiť.

IXUS 180 RED Vertical FSL

Všetky modely sú vybavené špeciálnym tlačidlom videozáznamu, ktorým môžete fotoaparáty prepnúť do režimu nahrávania. Dva z modelov, konkrétne IXUS 285 HS a 180 ponúkajú technológiu inteligentnej stabilizácie obrazu, ktorá sa nepretržite prispôsobuje scéne a zachytí snímky a video v najvyššej kvalite aj počas pohybu.

IXUS 175 SILVER Vertical FSL

Model IXUS 285 HS má oproti ostatným modelom ešte jeden prídavok. Je ním funkcia kreatívneho záberu. Táto funkcia použije päť jedinečných filtrov, ktoré prekvapia vašich priateľov, či rodinu, ktorú ste práve nasnímali. Vďaka tejto funkcii už nie je nutné snímky upravovať a ušetríte tým najmä čas. Režim Story Highlights automaticky vytvorí sekvenciu výnimočných záberov zo zvolených snímok podľa osôb alebo dátumu.

canon-digital-ixus-265-hs-lilla

Modely IXUS budú mať pôsobivé rozlíšenie fotoaparátov, nakoľko pre kompaktný fotoaparát by sme očakávali číslo možno jednociferné. IXUS 285 HS využíva snímač CMOS s rozlíšením 20,2 Mpix. IXUS 180 a IXUS 175 sú vybavené snímačom s rozlíšením 20 Mpix. Vďaka procesoru DIGIC 4+ ponúkajú všetky fotoaparáty mimoriadne rýchlu odozvu a špičkovú kvalitu obrazu, ktoré zaručene oslnia. Model 285 HS umožňuje zo všetkých modelov najspoľahlivejšie snímanie najmä v najnáročnejších svetelných situáciách. Fotoaparáty budu vyrábané v rôznych farebných prevedeniach.

wifi

nfc

Zdieľanie je pri fotoaparátoch realizované za pomoci Wi-fi rozhrania, alebo Dynamického NFC prenosu, ktoré sú integrované v modeloch IXUS. Pripojenie je možné realizovať stlačením tlačidla, prepojením fotoaparátu s inteligentným telefónom, či úložným zariadením, napríklad Canonom CS100. Svoje zachytené momenty môžete zdieľať priamo do sociálnych sietí, alebo zálohovať fotografie a videá na cloudovom úložisku s funkciou Cloud Print.

google-cloud-print
Tlačiareň SELPHY CP1200 je kompaktná tlačiareň určená na cesty ale i na domáce použitie. Tlačiareň dokážete pripojiť pomocou vstavaného rozhrania Wi-fi, alebo AirPrint k ľubovoľnému kompatibilnému telefónu, tabletu, či fotoaparátom, nielen triedy IXUS. Tlač fotografie v kvalite fotolabu trvá menej ako minútu. Sublimačná technológia umožňuje výber zo štyroch finálnych úprav výtlačkov bez výmeny papiera. Vďaka Cloud Print môžete tlačiť fotografie priamo z cloudu, či už z displeja tlačiarne, alebo z inteligentných zariadení.

SELPHY CP1200 Connected Camera WHT FSL
Momenty zaznamenané fotoaparátmi a inteligentnými telefónmi môžete tlačiť rôznymi kreatívnymi spôsobmi, ako napríklad štvorcovými formátmi a to v rôznych veľkostiach, dokonca aj na veľkosť kreditnej karty, či miniatúrne výtlačky alebo nálepky a to v rekordne krátkom čase. Voliteľná vysokokapacitná batéria umožňuje tlač až 54 fotografií a to aj na cestách za akýchkoľvek podmienok.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno