Domov Novinky Canon predstavuje nový objektív

Canon predstavuje nový objektív

Zdielať

Canon-EF-M-55-200mm-2Canon predstavuje nový prírastok do série objektívov EF-M – prvý špeciálny teleobjektív so zoomom EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM. Nový EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM bol vyrobený pre systémové kompaktné fotoaparáty Canon EOS M.

Je vybavený originálnou optikou Canon, pokročilou technológiou krokového motorčeka (STM), 3,5-krokovým optickým stabilizátorom obrazu a poskytuje univerzálny rozsah zaostrenia 55 – 200 mm. EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM dopĺňa tri existujúce objektívy série EF-M, ktoré spolu ponúkajú široký rozsah ohniskových vzdialeností od 11 do 200 mm. Nový objektív je dokonalým doplnením akejkoľvek fotografickej výbavy EOS M a otvára ďalšie kreatívne možnosti pre používateľov EOS M – vďaka jeho schopnosti zachytiť širokú paletu scén od atraktívnych portrétov pri 55 mm až po snímky voľne žijúcich zvierat pri 200 mm.

Objektív EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM bol vyvinutý využitím unikátnych skúseností spoločnosti Canon s výrobou optických technológií. Pýši sa výkonným optickým stabilizátorom obrazu a technológiou krokového motorčeka z dielne Canon, vďaka čomu dosahuje vynikajúcu úroveň zobrazovania detailov pri fotografovaní aj pri nakrúcaní videa. Najmä pri nakrúcaní videa sa technológia krokového motorčeka (STM) stará o plynulé zaostrovanie počas presunu zaostrenia z jedného objektu na iný.

Canon-EF-M-55-200mm

 

Mechanizmus STM tiež poskytuje takmer nepočuteľné zaostrovanie, takže filmári môžu k videu nasnímať zvuk, ktorý vyjadrí prirodzenú atmosféru scény. Okrem toho, vďaka mimoriadne efektívnemu 3,5-krokovému optickému stabilizátoru obrazu, ktorý potláča viditeľné chvenie fotoaparátu, používatelia zachytia ostré fotografie počas používania zoomu a stabilné video počas snímania rýchlej akcie.

Vďaka konštrukcii z vysokokvalitného kovu – charakteristickej pre sériu objektívov EF-M – je EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM taktiež kompaktný, ľahký a prenosný, skrátka ideálny na každodenné používanie. Vnútri objektívu sa nachádza optický člen s ultranízkym rozptylom (UD), ktorý poskytuje vynikajúcu obrazovú kvalitu v celom rozsahu zoomu. Netočivý predný optický člen navyše zjednodušuje udržanie konzistentného zobrazenia pri používaní filtrov a plne manuálne zaostrovanie ponúka väčšiu tvorivú slobodu pri nastavovaní zaostrenia počas snímania.

Zdroj: Tlačová správa Canon

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei Mulan sa ukázal na fotografiách
Nasledujúci článokPocketBook Aqua je v predaji na slovenskom trhu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno