Domov Novinky Canon EOS 5Ds – vlajková loď s 50 MPx čipom

Canon EOS 5Ds – vlajková loď s 50 MPx čipom

Zdielať

Už sú to zhruba tri roky, čo Canon uviedol svoj high-end na poli zrkadloviek, EOS 5D mark III. Mnohí očakávali nástupcu, čo by bol celkom rozumný krok, ktorým by bojoval proti konkurencii. Na prekvapenie však predstavil dva modely, ktoré síce nie sú nástupcom, ale vylepšením starého modelu v menšom horčíkovom tele.

canon eos 5ds

Hoci to pre niekoho môže znieť ako sklamanie, oba modely ponúknu výbavu svojho staršieho súrodenca s niekoľkými vylepšeniami. Tým hlavným je snímač, ktorý na plnoformátovom políčku dokáže zachytiť až 50,6 MPx, čo znie naozaj neskutočne. Z toho vyplýva aj hlavné zameranie na portréty a krajinky.

Tieto dva modely sú takmer identické. Jediný rozdiel je ten, že model 5Ds R nemá low-pass filter, čo umožní zachytávať lepšie detaily, avšak za cenu rizika vzniku moire na fotografiách. Počet ostriacich bodov sa zastavil na čísle 61, z čoho až 41 je krížových. Novinka je aj Intelligent Tracking and Recognition (iTR) systém, ktorý zľahčí sledovanie pohybujúcich sa objektov a udrží ich v hĺbke ostrosti.

canon eos 5ds r

Vnútri nájdeme až dva obrazové procesory Digic 6, ktoré budú mať čo robiť, kedže fotoaparáty môžu fotiť až 5 snímkov za sekundu v plnom rozlíšení. Nastavenia ISO ponúknu v rozšírenom režime citlivosť od 50 do 12 800. Vylepšenia sa dočkal aj systém sklápania zrkadla, čo by malo zmierniť otrasy a tým aj zlepšiť kvalitu fotografií.

Nechýba podpora Wi-Fi, NFC, USB 3.0 či podpora CF/SD kariet. Video natočíte s rozlíšením Full HD pri 30 fps, menšie rozlíšenie 720p umožní až 60 snímkov za sekundu. Cena sa má pohybovať na úrovni 3700 dolárov, respektíve 3900 dolárov a dostupný by mal byť v júni.

Zdroj: Engadget

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno