Domov Novinky Budúci Nexus pravdepodobne vyrobí Huawei

Budúci Nexus pravdepodobne vyrobí Huawei

Zdielať

Zariadenia Google Nexus vynikajú prevažne výkonom a čistým Androidom, ktorý je dobre optimalizovaný. Google ale výrobu a čiastočne aj vývoj prenecháva na niektorú spoločnosť, ktorú si vopred vyberie z pomedzi známych výrobcov mobilných telefónov. Zatiaľ  sa na tom podieľali HTC, Samsung, LG alebo Motorola. Kto ale vyrobí Nexus tento rok?

Huawei_Nexus_01

Spoločnosť Huawei bola predtým skôr jedným z čínskych výrobcov mobilných zariadení, ktorá ničím nevystupovala z radu. Málokto vie, že vďaka tejto firme prenášame dáta alebo telefonujeme. Doba išla ďalej a Huawei začal vyrábať solídne telefóny s výborným dizajnom a pomerom cena/výkon. To sa podpísalo na tom, že sa z firmy stal konkurent veľkých výrobcov. Preto sa objavili špekulácie o tom, že by Google mohol zadať prácu na ďalšom Nexusu práve spoločnosti Huawei.

Huawei Kirin

Google ale plánuje hneď dva modely Nexus, ten druhý by mal opäť vyrobiť LG. Z parametrov Nexusu plánovaného od Huawei je zaujímavý 5,7“ displej s rozlíšením Quad HD (2560×1440) alebo procesor Qualcomm Snapdragon 810. Huawei sa ale stále rozhoduje, či použije Snapdragon 810 alebo SoC z vlastnej stajne. Nový Nexus by sa mal objaviť v treťom kvartáli tohto roku. Budeme mať teda česť s prvým čínskym Nexusom.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG Nexus 5 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Motorola Nexus 6 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno