Domov Novinky Bluetooth prichádza vo verzii 4.1

Bluetooth prichádza vo verzii 4.1

Zdielať

bluetooth_logoUž ubehlo dosť času od momentu, kedy bol Bluetooth 4.0 uvedený na trh. Presnejšie sa tak stalo v roku 2010, odvtedy výrazna vačšina dnes predávaných a používaných zariadení už túto verziu podporuje. Bluetooth Special Interest Group, regulátor zodpovedný za štandardy, len nedávno ohlásil vylepšenie technológie, keď pridal pár funkcií a vylepšení.

Prvý update po takmer 4 rokoch Bluetooth 4.1 prinesie inteligentné odpájanie na šetrenie batérie. Nový štandard napríklad automaticky vypne pripojenie v prípade, že stratí dosah. V momente, ak budeme opäť v dosahu, Bluetooh 4.1 automaticky opäť pripojí zariadenie. Toto vylepšenie znamená, že bez problémov môžeme nechať bežať Bluetooh 4.1 bez výraznej zvýšenej spotreby batérie. Taktiež došlo k vylepšeniam pri prenose väčších dát.

bluetooth porovnanie

ilustračný obrázok

Zamedzilo sa i rušenie s LTE sieťami. Nový štandard má taktiež základy pre IP-založené pripojenia (IPv6), čo umožňuje využívanie Bluetooh 4.0 ako ďalšieho podporovateľa ”Internet of Things”, čo je istý koncept budúceho sieťovania všetkých internetových zariadení. Môže mať i funkciu HUB-u v prípade ak pripojíme viac bluetooth zariadení.

Veľkým prínosom je, že update dostanú dnes všetky Bluetooh 4.0 podporované zariadenia. Teda v prípade, že výrobca update-uje svoj firmware.

Zdroj: TechSpot, BTblog

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno