Domov Novinky Bluetooth 4.2 má finálnu špecifikáciu

Bluetooth 4.2 má finálnu špecifikáciu

Zdielať

Bluetooth Logo 01Nevidíme príliš veľa zariadení ani s Bluetooth 4.1 (špecifikácia skončila len pred rokom) a už bola špecifikácia Bluetooth 4.2 zverejnená. Nová verzia prináša ochrany súkromia či zvýšenie rýchlosti pre prenos dát. So vzostupom Bluetooth 4.0LE zariadení, ochrana osobných údajov nových zariadení sa výrazne znížila, pretože mohli byť objavené automaticky, ak vlastníci týchto zariadení nemali vypnuté Bluetooth.

V mnohých zariadeniach, Bluetooth je predvolene zapnuté, čo znamená, že väčšina užívateľov si toho nemusí byť vedomá. Bluetooth 4.2 pridáva nové funkcie, ktorá umožňuje majiteľom smartfónu dať súhlas, než ich zariadenia začnú byť sledovaná ostatnými, to znamená, že sa vytvorí akýsi Whitelist, kde bude fungovať BT a kde nie.

bluetooth porovnanie
ilustračný obrázok

Táto nová funkcia by mal tiež mierne zlepšiť životnosť batérie smartphonov, najmä pre ľudí, ktorí často chodia okolo obchodov, ktoré sledujú Bluetooth zariadenia, pretože teraz tieto zariadenia sa nebudú neustále prebúdzať  pri predajniach. Bluetooth 4.2 tiež opravuje bezpečnostný problém s párovaním, ktorý mohol umožniť útočníkovi prevziať kontrolu nad smartfónom.

Bluetooth 4.2-umožnil dostane prenosové rýchlosti, ktoré sú 2,5-krát rýchlejšie než predtým, vďaka desaťnásobnému zvýšeniu kapacity paketov. Má to aj zlepšiť efektivitu a znížiť korekciu dát. Bluetooth 4.2 je zameraný na rozvoj trhu internetu vecí tým, že pridá podporu pre IPv6, ktorý teraz umožňuje zariadenie podporujúce Bluetooth 4.2 priamo pripojeniť k Internetu.

Bluetooth Logo 03

Bluetooth 4.0 alebo 4.1 zariadenia budú môcť prijímať upravené funkcie o ochrane osobných údajov z Bluetooth 4.2, len pomocou aktualizácie softvéru, ale rýchlosť a efektivitu možno dosiahnuť iba s novým hardvérom.

Zdroj: tomshardware.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno