Domov Novinky Blackberry vidí budúcnosť v Androide

Blackberry vidí budúcnosť v Androide

Zdielať

Produktový riaditeľ spoločnosti BlackBerry pre región APAC (Ázia a Tichomorie), čo sú kľúčové oblasti predajov tejto kanadskej firmy, vyhlásil, že budúcnosť firmy sa bude a musí udávať cestou zeleného robota.

BlackBerry_Android_01

Všetci totiž vieme, že s predajom a finančnou situáciou vo firme to už dlhšiu dobu kolíše. Posledné modely Z10, Classic alebo Priv sú však naozaj vydarené kúsky. BlackBerry tvrdí, že jeho BB10 OS je najbezpečnejší systém. To je pre mnohých podnikateľov kľúčové, avšak malá skupina ľudí firmu neuživí. Preto prišlo BlackBerry s modelom Priv, ktorý disponuje systémom Android a čelí veľkej popularite. Firma sa ho však snaží zo všetkých strán dôkladne zabezpečiť, aby mohol, čo sa bezpečnosti týka, konkurovať vlastnému systému. BlackBerry má väčšinu svojho ekosystému už od začiatku riešenú multiplatformovo, avšak prechod nie je jednoduchý.

BlackBerry_Android_02

Hlavným dôvodom je už vybudované meno tohto systému a predovšetkým dostatok aplikácií. Už v minulosti sa totiž hovorilo, že by BlackBerry by určilo 30 najhlavnejších aplikácií a tie by sa preportovali. Bohužiaľ, každý má iné chute a vývojári daných aplikácií skončili aj s podporou BB10 OS. Uvidíme, ako sa bude kanadskej firme dariť a či Android v kombinácii s výborným podnikateľským know-how spoločnost zachráni a začne generovať firme zisk.

Zdroj: ValueWalk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno