Domov Novinky BlackBerry prepustí 40% zamestnancov

BlackBerry prepustí 40% zamestnancov

Zdielať

2013-09-18-image-9Prešlo necelých 24 hodín od predstavenia posledného BlackBerry smartfónu a prišlo oznámenie, že kanadský výrobca mobilných telefónov sa chystá prepustiť až 40 percent svojich pracovných síl a to ešte do konca tohto roka. Prepúšťanie bude mať vplyv na zamestnancov so všetkých oddelení a príde vo vlnách, podľa ľudí oboznámených s vecou, ako ich cituje Wall Street Journal .

V marci tohto roku , mala BlackBerry  na výplatnej listine 127 00 zamestnancov. Odstránenie 40 percent z nich by znamenalo, že viac ako 5 000 zamestnancov bude v roku 2014 bez práce. Pre porovnanie, BlackBerry mal viac ako 17 000 zamestnancov ešte pred dvoma rokmi a ovládal 14 percent trhu so smartfónmi v USA. Dnes sú to iba tri percentá.

V štvrťroku končiacom 1. júna BlackBerry vykázal stratu 84 000 000 dolárov a ďalšie straty očakávajú v priebehu budúceho týždňa vo výsledkovej správe. Spoločnosť tiež stratila 4 000 000 predplatiteľov v najnovšej správe.

blackberry-z30

BlackBerry vsadil na operačný systém a na dve nové ťažiskové zariadenia, ktoré debutovali už v januári. Doteraz sa však zariadenie ujalo len u spotrebiteľov v Severnej Amerike. Práve nedávno BlackBerry predstavil smartfón Z30, ktorý môže byť posledná skutočná snaha o záchranu firmy.

Tak uvidíme či sa podari BlackBerry prežiť, alebo či toto je fakt už posledný smartfón tejto spoločnosti.

Zdroj: Techspot.com

Zdielať
Predchádzajúci článokNvidia ukázala 7 palcový tablet za cenu 199 dolárov
Nasledujúci článokPraktická myš so zabudovanou kamerou a čítačkou QR kódu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno