Domov Novinky Bezpečnostné riziká 2015 – Predpoveď od Kaspersky

Bezpečnostné riziká 2015 – Predpoveď od Kaspersky

Zdielať

Bezpecnost a ochrana 05Sebavedomie kyber kriminálnikov čoraz viac narastá: zatiaľ čo doteraz sa ich útoky zameriavali na používateľov bankových služieb, v budúcom roku sa obeťami útokov podľa Kaspersky môžu stať priamo samotné banky a platobné systémy. Je pravdepodobné, že počítačoví zločinci sa v ešte väčšej miere zamerajú na vývoj malvéru, ktorý im umožní výber hotovosti priamo z bankomatov. Bezpečnostní experti predpovedajú nárast bezpečnostných hrozieb na mobilných zariadeniach Apple a obávajú sa aj častejšie sa vyskytujúcich prienikov do firemných sietí pomocou využitia periférnych zariadení.

Počas nedávneho vyšetrovania experti Kaspersky objavili útok, ktorého obeťou sa stal firemný počítač istého účtovníka. Počítač, ktorý bol priamo napojený na banku, ovládli hackeri a následne ho zneužili na prevod veľkého množstva peňazí na cudzí účet. Takýto útok predstavuje nový trend hackerov, pri ktorom sa cieľom stávajú samotné bankové operácie.

Finančné zdroje budú zločinci naďalej odcudzovať aj prostredníctvom vzdialeného výberu hotovosti z bankomatov, SWIFT prevodmi na zahraničné účty, alebo zneužitím internet bankingu.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno