Domov Novinky Bezpečnejšie smartfóny od LG vďaka Knock Code

Bezpečnejšie smartfóny od LG vďaka Knock Code

Zdielať

lg_logo_newDo jedného zo štyroch kvadrantov displeja možno telefón zapnúť a odomknúť zároveň v zlomku sekundy a vďaka predvolenému poradiu dotykov sa do neho nedostane nikto iný okrem majiteľa.

Túto bezpečnostnú funkciu predstavilo LG na smartfóne G Pro 2 a bude sa automaticky dodávať pre všetky kľúčové modely. V jednom jednoduchom kroku je smartfón pripravený na použitie. Používateľ jednoducho poklepe na displej vopred navolenú kombináciu, svoje osobné „dotykové heslo“, a tým okamžite prebudí a odomkne telefón. Nemusí si pamätať vstupné kódy ani hľadať odomykacie tlačidlá, všetko zvládne úplne intuitívne. KnockCode je vylepšeným pokračovateľom obľúbenej funkcie Knock ON, ktorej ale chýbal bezpečnostný charakter.

Mobile-Single-Feature-KNOCK Code

Spotrebiteľský výskum ukázal, že užívatelia odomknú a kontrolujú smartfón až stokrát za deň. LG preto prišlo s funkciou KnocCode, vďaka ktorej je celý proces oveľa jednoduchší ako doteraz, postačí len poklepať na displej. Samotné poklepanie musí mať ale určitú formu a odpovedať prednastaveným parametrom. Osobný dotykový kód môže mať jednu z celkom 80 000 možných podôb, užívateľ si len musí navoliť kombináciu, ktorá je pre neho prirodzená a automatická. KnockCode je možné zadávať na ľubovoľnom mieste displeja, takže aj väčšie telefóny je možné ovládať iba jednou rukou.

Veľkou výhodou je zabezpečenie telefónu, ktorý neodomkne nikto iný ako jeho majiteľ. Heslo v textovej či číselnej podobe je už zastarané a ľahko napodobiteľné, dotyková pamäť telefónov LG ho úspešne nahradila. Displej telefónu je v rámci funkcie KnockCodeTM rozdelený do štyroch kvadrantov, do ktorých užívateľ poklepe dvakrát až osemkrát v určitom poradí. Nie sú potrebné odtlačky prstov ani sken rohovky, KnockCode zaistí vyššiu úroveň zabezpečenia jednoduchým dotykom.

LG_Knock-code

Funkcia Knock Code bude automaticky dodávaná pre telefóny LG L40, L70, L90, G2 mini a ako aktualizácia bude ponúknutá na stiahnutie aj pre modely LG G2 a G Flex. Aktualizácie pre posledné dva spomínané modely budú k dispozícii od 2. kvartálu 2014.

Zdroj: Tlačová správa LG

Zdielať
Predchádzajúci článokUbuntu One postupne končí činnosť a zmaže dáta
Nasledujúci článokOppo Find 7a je k dispozícii na predobjednanie
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno