Domov Novinky Bezpečne a vždy online

Bezpečne a vždy online

Zdielať

ZyXEL USG310-210-110 01Stále viac zamestnancov rieši obchodnú komunikáciu cez mobilné zariadenia. Spoľahlivá bezdrôtová sieť je teda nevyhnutným predpokladom podnikania, rovnako tak ako jej rýchlosť. Brány ZyXEL USG radu Advanced majú všetky predpoklady zaistiť stále a spoľahlivé pripojenie k internetu. Využívajú niekoľko WAN rozhraní pre vyvažovanie zaťažení a zálohu a naviac podporujú široký rad vysokorýchlostných USB modemov. Všetky modely podporujú IPSec vyvažovanie založené na autentizácii a šifrovaní každého IP datagramu a zálohu pre kritické VPN aplikácie.

Brány zaisťujú ochranu pred škodlivým softvérom a efektívnu kontrolu webových aplikácií (napr. Facebook, Google Apps a Netflix) s využitím najmodernejšieho firewallu, antivírusu, antispamu, filtrovanie obsahu, IDP a aplikačné inteligencie. Tieto bezpečnostné nástroje sú podporené SSL inšpekciou, ktorá pomáha blokovať hrozby skryté v šifrovaných pripojeniach SSL. Používateľ sa už bežne pripája zo svojho vlastného mobilného zariadenia k podnikovej bezdrôtovej sieti.

ZyXEL USG310-210-110 02

To vedie k vyšším nárokom na sieť, ako z hľadiska spoľahlivosti a rýchlosti, tak bezpečnosti. Brány majú integrovaný kontrolér WLAN, ktorý ľahko umožní rozšíriť sieť do ďalších priestorov podľa potreby. Tento rad podporuje niekoľko pripojení WAN a ešte záložné mobilné pripojenie. Multi-WAN disponuje niekoľkými (2 a vyššie) WAN portami Ethernet pre pripojenie k internetu (režimy aktívny/aktívny alebo aktívny/záloha). Pripojenie cez vysokorýchlostné USB modemy slúžia ako ďalšia dodatočná záloha.

ZyXEL USG310-210-110 03

ZyXEL USG využíva antivírus Kaspersky SafeStream II, ktorý poskytuje komplexnú ochranu v reálnom čase pred malvérom a zabraňuje tak vstupu škodlivého kódu do siete. Antivír dokáže rozpoznať a zablokovať cez 650000 vírov už na vstupe do brány s využitím vysokorýchlostného skenovania a technológie pre skenovanie na bázi streamov.

ZyXEL USG310-210-110 04

S využitím cloudového IP reputačného systému dokáže antispam ZyXEL zaistiť cielenú a rýchlu ochranu pred spamom tým, že analyzuje reputáciu odosielateľa v okamžiku odoslania na základe diverzifikovaných zdrojov. Dokáže detekovať spamovú vlnu v niekoľkých málo minútach od jej vzniku bez ohľadu na jazyk alebo formát spamovej správy.

Zdroj: Tlačová správa ZyXEL

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno