Domov Novinky Bez dátového balíčka sú smartfóny akoby bez duše

Bez dátového balíčka sú smartfóny akoby bez duše

Zdielať

O2Mobilné pripojenie sa stáva čoraz obľúbenejším. Hoci ešte dnes sa ľudia najčastejšie pripájajú prostredníctvom káblového pripojenia v kombinácii s Wi-Fi routerom, až 27% sa pripája k internetu prostredníctvom telefónu. Zaujímavé štatistiky z prostredia zákazníkov mobilných operátorov prináša O2 v pravidelnej správe O2 Analytics, ktorá vyplýva z U&A Study, ktorú pre O2 spracovala spoločnosť Ipsos.

Aj keď najpreferovanejšou formou pripojenia k internetu ostáva fixné v kombinácii s wi-fi routerom (73%), v tomto roku sa už vyše štvrtina používateľov internetu pripájala aj cez smartfón (27%). Fixné pripojenie využíva ešte stále 61% ľudí, bezdrôtovo surfuje 36% z nich. Kým v roku 2011 využívalo dáta v mobile len 10% opýtaných, dnes ich počet vzrástol až na 49%. Častejšie využívajú mobilné dáta v telefóne muži (52%) ako ženy (45%). Z pohľadu veku je podľa očakávaní k mobilným dátam najviac pripojená veková kategória 15 až 24 ročných (73%), kým na opačnej strane stoja 55 až 65 roční (23%).

Analytics datove balicky 01

Za internet v mobile si aktuálne pripláca až 22% používateľov mobilných dát. Kombináciu pripojenia prostredníctvom platených dát a bezplatnej wi-fi siete využíva až 38% opýtaných. Najväčšou skupinou používateľov dát v mobile sú tí, ktorí na pripojenie využívajú wi-fi siete (39%).

Analytics datove balicky 02

Spomedzi platiacich používateľov dát využíva platbu na základe mesačných poplatkov až 43%. O niečo menej (41%) využíva dáta, ktoré má k dispozícii v rámci svojho paušálu. Platby na dennej báze (tzv. denný internet) využije približne 11%. A 5% platiacich zákazníkov uviedlo, že využíva systém platby len za to, čo spotrebuje. Drvivá väčšina zákazníkov mobilných dát považuje svoj dátový balíček za dostatočný (85%). Až prebytok dát zaznamenalo 5% používateľov, naopak nedostatok dát vo svojom balíčku označilo 9% zákazníkov.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno