Domov Novinky BenQ uvádza nový štýlový herný monitor EX2780Q

BenQ uvádza nový štýlový herný monitor EX2780Q

Zdielať

Spoločnosť BenQ uvádza na trh EX2780Q, nový monitor, ktorý cieli na hráča a ponúka 27″ IPS panel s frekvenciou 144 Hz a WQHD rozlíšením 2560×1440 pixelov. K dispozícii sú aj technológie HDRI a FreeSync aj moderné USB-C pripojenie.

Moderný jednoduchý dizajn monitora je doplnený o metalicky hnedú základňu a mriežku ukrývajúci reproduktory. Poteší bezrámčekové prevedenie s ovládaním po pravej ruke na zadnej strane panelu, využívajúci tiež joystick pre ľahšiu orientáciu v OSD nastavení. Rýchlu úpravu hlasitosti má možnosť používateľ vykonať prostredníctvom kolieska na spodnej hrane obrazovky. Novinka v hernom portfóliu spoločnosti disponuje širokými pozorovacími uhlami a kvalitným obrazom IPS panelu pokrývajúcim 95% priestoru DCI-P3. Obnovovacia frekvencia 144 Hz spoločne s integrovanou technológiou AMD FreeSync zaisťujú plynulý obraz bez rušivých zásekov. Integrovaný bol tiež sensor automaticky ovládajúci jas obrazovky.

Monitor prináša aj špeciálne režimy zobrazenia: Black Equalizer zosvetľujúci tmavé oblasti bez preexponovali miesta svetlej, Color Vibrance pre jednoduché a rýchle nastavenie intenzity farieb a tiež ďalšie herné režimy pre rôzne typy hier. Nastavenie monitora je dostupné aj prostredníctvom diaľkového ovládača s priamymi funkciami a centrálnym kolesom pre orientáciu. Takmer bezrámečkové prevedenie je vhodné na usporiadanie viacerých monitorov vedľa seba. Pre pripojenie je možné využiť konektory HDMI, DisplayPort a USB-C. Monitor v sebe ukrýva zostavu reproduktorov 2.1, teda dva klasické 2W reproduktory a jeden 5W subwoofer. Monitor je taktiež vybavený Eye-Care technológiami pre ochranu zraku používateľa. BenQ EX2780Q je k dispozícii za odporúčanú cenu 490 eur s DPH.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno