Domov Novinky BenQ prináša monitor pre šetrenie zraku

BenQ prináša monitor pre šetrenie zraku

Zdielať

BenQ Eye-careSpoločnosť BenQ rozšírila ponuku svojich monitorov o nový rad Eye-care, ktoré boli vyvinuté tak, aby čo najmenej zaťažovali ľudský zrak. Jednou z technológií je Flicker-free, ktorá sa snaží odstrániť blikanie LED diód (môže dochádzať k jemnému blikanie napr. pri zmenách úrovní jasu alebo pri obnovovaní obrazu).

Monitory Eye-care sú optimalizované tak, aby toto nežiaduce blikanie eliminovali. Ďalej sú tu štyri módy Low Blue Light, ktoré optimalizujú použitie modrého farebného spektra. Prvý režim je určený pre čítanie, kedy má simulovať skutočný list papiera. Jas, ostrosť a kontrast sú upravené a modré farebné spektrum potlačené o 70%. Kancelársky režim pre bežné pracovné úlohy potom znižuje modré spektrum o 60%, čím znižuje únavu a zvyšuje produktivitu.

Režim práce na internete s dôrazom na presné farebné podanie znižuje farebné spektrum o 50% pri súčasnej snahe o zachovanie presných farieb. Ako posledný je tu multimediálny režim určený napr pre prezeranie fotografií a multimédiá, ktorý redukuje modré spektrum o 30%.

Zdroj: Tlačová správa BenQ

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno