Domov Novinky BenQ predstavuje 4K Ultra HD monitor pre grafikov

BenQ predstavuje 4K Ultra HD monitor pre grafikov

Zdielať

Spoločnosť BenQ rozširuje sériu monitorov určenú profesionálnym grafikom o model BenQ PD3220U. 31,5“ monitor ponúka 4K UltraHD rozlíšenie, 100% pokrytie farebného priestoru sRGB a 95% pokrytia P3, pričom odporúčaná cena je 1180 eur.

K dispozícii je tiež technológia BenQ AQCOLOR, technológia pre ochranu zraku používateľa a bohatá konektivita vrátane Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI. Monitor používa panel LED IPS s hustotou pixelov 140 PPI, vďaka čomu zobrazuje jemné detaily. Medzi technológiami nechýba ani už štandardná technológia pre ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-Free. Farebné podanie je s podporou HDR10 a špeciálnych režimov. CAD/CAM Mode poskytuje vynikajúci kontrast pre zvýraznenie línií a tvarov v technických výkresoch, Animation Mode objasňuje tmavé oblasti, bez toho, aby boli presvietené tie svetlé a Darkroom Mode optimalizuje celkový jas a kontrast pri práci v tme. Novinkou je režim M-Book Mode, ktorý replikuje P3 farebný priestor používaný v iMac a MacBook/Macbook Pro zariadeniach.

Elegantná konštrukcia monitora s úzkym rámikom využíva valcový výškovo nastaviteľný stojan a pevné kovové základy. Medzi konektory na zadnej strane monitora patrí Thunderbolt 3, umožňujúci napájanie zároveň s prenosom audio i video obsahu rovnako ako prepojenie viacerých monitorov. Grafické vstupy Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI spoločne s funkciou KVM umožňujú ovládanie dvoch počítačov, MacBook alebo notebookov pomocou jedného či dvoch displejov a setu klávesnice a myši. Ovládač Hotkey Puck druhej generácie uľahčuje orientáciu v OSD menu. Ponúka slider pripomínajúci ovládanie hlasitosti, ktorý je primárne pre presné nastavenie hodnôt jasu a kontrastu, tlačidlo pre rýchle prepínanie medzi režimami a ďalšie tri programovateľné tlačidlá.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno