Domov Novinky BenQ predstavil 24 palcový profesionálny LCD monitor

BenQ predstavil 24 palcový profesionálny LCD monitor

Zdielať

BenQ PG2401PT 01BenQ sa pochválil svojím novým 24″ LCD monitorom PG2401PT, ktorý patrí do novej rady Pro Graphics a ponúknuť má predovšetkým vysoko kvalitné zobrazenie. Osloviť by tak mal predovšetkým profesionálov hľadajúcich presné zobrazenie farieb a ďalšie vhodné vlastnosti.

Keď sa pozrieme na to základné, potom BenQ Pre Graphics PG2401PT je 24″ panel s rozlíšením 1920×1200 pixelov, vybavený 10-bitovým panelom typu IPS. Určený je profesionálom z oblasti spracovania obrazu a tlače, ktorí okrem iného využijú ponuku rozhranie D-Sub, DVI-D , HDMI, Display Port a pre Macy tu aj mini DisplayPort. Nechýba ani hub s portami USB 3.0 a čítačka pamäťových kariet.

BenQ PG2401PT má tiež certifikáciu podľa G7, Forge a ďalších tlačových štandardov ISO, čo má zabezpečiť, že vytlačený materiál bude verný tomu, čo zobrazuje samotný monitor. Čo sa týka pokrytia farebného priestoru, potom tu máme 100% CMYK a 99% Adobe RGB.

Potom môžeme spomenúť 14 bitovú programovateľnú 3D LUT (Look Up Table) pre zvýšenie prenos farebných prechodov RGB, hodnotu Delta E ≤ 2 sľubujúci zobrazenie reálnych farieb a možnosť hardvérové ​​kalibrácie farieb s využitím zariadení X-Rite (i1 pre, i1 pre 2 alebo i1 Display Pro).

BenQ PG2401PT 02

BenQ tiež uvádza, že jeho novinka má rovnomerný jas na celom displeji a v spolupráci s X-rite pripravil tiež farebné profily pre Palette Master. Ten umožní overovať výsledky kalibrácie. Režim kalibrácie (Calibration Mode) potom umožní užívateľom ukladať nastavenie kalibrácie a prepínať medzi rôznymi sadami kalibračných nastavení, alebo môžu upotrebiť úplne prispôsobiteľný Custom Mode.

Samozrejmosťou je potom ergonomický stojan a podľa fotografie bude k dispozícii tiež odnímateľná tieniaca clona. Odporúčaná koncová cena BenQ PG2401PT bola u nás stanovená na 1099 euro.

Zdroj: Tlačová správa BenQ

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno