Domov Novinky BenQ adaptéry pre bezdrôtové pripojenie projektoru

BenQ adaptéry pre bezdrôtové pripojenie projektoru

Zdielať

BenQ QCastBenQ uvádza na trh ucelenú sadu riešení pre bezdrôtový prenos zvuku/obrazu k svojim projektorom. Novú generáciu Wireless Full HD kitu pre flexibilné premietanie naprieč miestnosťami, adaptér Qcast zrkadliaci  obsah z obrazovky zdrojového zariadenia s podporou NFC pripojenie a sadu Quick Wireless Connection pre jednoduchú projekciu kancelárskych súborov.

Adaptér Qcast rieši problematiku využívania vlastných mobilných zariadení na pracovné účely (BYOD). Podporuje inteligentné mobilné telefóny a tablety bežiace na Android, iOS či Windows Phone aj bežné počítače s operačnými systémami Windows a Mac OS. Cez voľne stiahnuteľnou aplikáciu Qcast tak možno na projektor s pripojeným Qcast adaptérom premietnuť/zrkadliť ľubovoľný obsah, či už sa jedná o prezentáciu, projekciu fotografií, videa, dáta z cloudového úložiska, obľúbené hry či ukážky vo webovom prehliadači. Qcast adaptér umožňuje okrem klasického Wifi, pripojenie aj prostredníctvom NFC technológie. Qcast Dongle je kompatibilný so všetkými BenQ projektormi s portom HDMI. Na trhu je k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 54 eur.

Wireless Full HD Kit slúži k bezdrôtovému prenosu nekomprimovaného Full HD audio/video signálu zo zdrojového zariadenia na BenQ Full HD projektor. Súprava obsahuje vysielač s dvoma HDMI vstupmi a jedným HDMI výstupom (napr. na TV obrazovku) a samostatný prijímač napájaný cez USB a prenášajúci prijatý obraz cez HDMI rozhranie do projektora.

BenQ Wireless FullHD Kit

Vďaka štyrom integrovaným anténam poskytujúcim celkový výkon 20 dBm činí dosah až 30 metrov a to aj cez pevné prekážky. Využíva dynamický výber frekvencie prenosu prinášajúci odozvu menšie ako 1 ms. To umožňuje okrem premietania filmov aj bezproblémové hranie počítačových hier. Wireless Full HD Kit je kompatibilný so všetkými BenQ Full HD projektormi, k dispozícii je za odporúčanú koncovú cenu 289 eur.

BenQ Wireless Solution

Sada Quick Wireless Connection sa skladá z USB modulu pre vysielanie a USB modulu pre príjem signálu. Jej hlavnou výhodou je jednoduchá inštalácia, kedy odpadá vzájomné zložité párovanie Wi-Fi zariadenia. Po zapojení vysielača do zdrojového zariadenia dôjde k automatickému spárovanie s adaptérom pripojeným k projektoru, čo umožní okamžitú projekciu bez sťahovania a inštalácie ovládačov.

BenQ Quick Wireless Connection

Voľne dostupná aplikácia QPresenter potom podporuje premietanie klasických kancelárskych programov (Word, Excel, PowerPoint), súborov, PDF súborov i obsahu zo služby Dropbox. Sada je súčasťou balenia projektorov MW665, MX661, MX666, MH680, GP20 a GP30. Kompatibilný je s projektormi MS619ST, MX620ST, MW621ST, MW724, MX768, MW769, SH915 a SW916. Samostatne jej možno získať za odporúčanú koncovú cenu 44 eur.

Zdroj: Tlačová správa BenQ

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno