Domov Novinky Axis predstavuje PTZ kameru s inovatívnym dizajnom

Axis predstavuje PTZ kameru s inovatívnym dizajnom

Zdielať

Axis P5415-E 01Kopulovitá sieťová kamera Axis P5415-E je najnovším prírastkom do nového radu kamier s funkciou otáčania, náklonu, priblíženia (PTZ – pan, tilt, zoom) pripravená pre vonkajšie inštalácie na steny, ktorej estetické prevedenie je navrhnuté tak, aby mohlo ladiť s budovou.

Cenovo atraktívny model PTZ kamery má rozlíšenie HDTV 1080p s 18× optickým zoomom a je vybavený systémom otáčania a nakláňania s priamym pohonom, ktorý zaručuje nedosiahnuteľnú mechanickú odolnosť. Ideálne využitie tejto kamery je v mestách a obvodovom dohľade, parkovacích domoch a školských ihriskách.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, dnes predstavila svoj ​​druhý model v rade Axis P54 Series, kam patria PTZ kamery inštalované priamo na stenu bez montážneho ramena. Konštrukcia kamery Axis P5415-E opúšťa tradičný spôsob montáže na stenu pomocou príslušnej úchytky a umožňuje tak, aby sa stala súčasťou budovy. Vstavaná montážna úchytka navyše prináša úsporu nákladov, pretože nie je nutné použiť montážne príslušenstvo a montáž na stenu je jednoduchšie a rýchlejšie. Kameru je navyše možné ľahko natrieť na rovnakú farbu ako budovu, aby jej inštalácia bola estetická a nenápadná.

PTZ kamera Axis P5415-E je spoľahlivá a vyžaduje minimálnu údržbu. Systém ovládania otáčania a náklonu je odolný a vysoko účinný, pretože neobsahuje súčasti, ako sú remene alebo prevody s ozubenými kolesami. Táto kamera je priamo napojená na hnacie hriadele dvoch motorčekov – jeden slúži pre otáčanie a druhý pre nakláňanie kamery. Model Axis P5415-E má tiež snímací senzor s vysokou svetelnou citlivosťou, vďaka ktorému poskytuje lepší obraz ako mnoho iných PTZ kamier s rozlíšením HDTV 1080p aj pri nevyhovujúcich svetelných podmienkach.

Axis P5415-E 02

„Ak zvážime estetický dizajn, ľahkú inštaláciu, špičkové parametre a cenu, sú kamery radu Axis P54 ideálnou voľbou pre zabezpečenie dohľadových riešení montovaných na steny, ktoré potrebujú pokryť širokú plochu pomocou kamier s možnosťou otáčania/náklonu/priblíženia,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis. „Kamery radu Axis P54 ponúkajú inovatívne riešenú konštrukciu, ktorá osloví nielen architektov a dizajnérov, ale súčasne umožní, aby inštalácia bola spoľahlivá a cenovo výhodná.“

Kamera Axis P5415-E, rovnako ako jej predchodkyňa Axis P5414-E s rozlíšením HDTV 720p, má integrované tienidlo proti slnku, ktoré je navrhnuté tak, aby ho bolo možné ľahko zložiť a zákazníci ho preto môžu natrieť na farbu, ktorá bude ladiť s miestom inštalácie. Sklonený tvar tienidla navyše pomáha kamere odolať pokusom vandalov o jeho stiahnutie. Kamera obsahuje skrytú prepojovaciu skrinku, ktorá umožňuje pripojenie obojsmerného audia, štyroch konfigurovateľných vstupov a výstupov pre pripojenie externých zariadení, slot pre pamäťové karty a možnosť zvoliť napájanie buď 24V DC alebo cez sieť Ethernet pomocou protokolu Power over Ethernet Plus (IEEE 802.3at).

Aby ste využili možnosť kamery Axis P5415-E otáčať sa v uhle 270°, možno ju namontovať aj na roh budovy pomocou rohovej montážnej úchytky a získať tak širokú oblasť pokrytia a využiť veľký 18× optický zoom pre detailný dohľad s rozlíšením HDTV 1080 (1920×1080 pixelov). Kamera navyše podporuje funkciu Advanced Gatekeeper, ktorá jej umožňuje automaticky sa otáčať, nakláňať a zoomovať na vopred definované miesto ihneď, ako bude v oblasti detekovaný pohyb. Kamera Axis P5415-E je už dostupná prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 678 €.

Axis P5415-E 03

Ďalšie vlastnosti kamery Axis P5415-E:

  • Podpora profilu H.264 Main Profile pre účinnú kompresiu videa, ktoré zachováva kvalitu obrazu a súčasne minimalizuje nároky na šírku pásma a kapacitu úložného priestoru. Ďalšími podporovanými kompresnými formátmi sú H.264 Baseline Profile a Motion JPEG.
  • Funkcia snímania obrazu vo dne i v noci, ktorá využíva automaticky vypínateľný filter infračerveného žiarenia, čo umožňuje snímať farebný obraz cez deň a za zlých svetelných podmienok zobrazovať vysoko kvalitné čiernobiele video.
  • Inteligentné funkcie pre prácu s obrazom, ako napríklad detekcia pohybu vo videu, funkcia Advanced Gatekeeper a detekcia zvuku, ako aj podpora aplikácií vznikajúcich v rámci platformy pre tvorbu aplikácií pre kamery Axis – Axis Camera Application Platform.
  • Pripravená pre vonkajšie inštalácie – triedy ochranného krytia IP66 a NEMA 4X garantujú ochranu proti prachu, dažďu, snehu a korózii.

Kamera Axis P5415-E má podporu v najširšej základni v danom odbore, ktorá ponúka softvér pre správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner Program, Axis Camera Station s doplnkom Axis Camera Companion. Kamera má ďalej podporu systémov Axis Video Hosting System a ONVIF umožňujúcich jednoduchú integráciu kamerového systému.

Zdroj: Tlačová správa Axis

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno