Domov Novinky Axis predstavil fixné kopulovité sieťové kamery

Axis predstavil fixné kopulovité sieťové kamery

Zdielať

AXIS_P3214-2Rad sieťových kamier Axis Q35 je vhodný pre inštalácie riešení video dohľadu s najvyššími nárokmi, pretože ponúka rozlíšenie HDTV 1080p so snímkovou frekvenciou 60 snímok za sekundu, elektronickú stabilizáciu obrazu a široký dynamický rozsah vďaka technológii WDR.

Sieťové kamery radu Axis P32 spĺňajú nároky na kvalitu a súčasne náklady pri rozsiahlych aplikáciách, kde ponúkajú obraz v HDTV kvalite a diaľkovo ovládané približovanie a ostrenie. Spoločnosť Axis predstavila desať silných prírastkov do komplexného radu sieťových kopulovitých kamier pre pevnú inštaláciu. Nové rady Axis Q35 a Axis P32, ako aj dva prírastky do existujúceho radu Axis P33, ponúkajú zákazníkom všestranný výber modelov s vhodnými vlastnosťami pre potreby akejkoľvek inštalácie od špičkových až po cenovo dostupné.

Nový rad Axis Q35 tvoria modely Axis Q3505-V pre vnútorné inštalácie a Axis Q3505-VE pre vonkajšie inštalácie – oba s možnosťou použiť širokouhlé alebo teleskopické objektívy. Kamery poskytujú plynulý a stabilný obraz v rozlíšení HDTV 1080p so 60 snímkami za sekundu a elektronickú stabilizáciu obrazu (Electronic Image Stabilization – EIS). Vďaka inteligentným funkciám pre ovládanie kamier môžu operátori používať okamžité ostrenie napríklad v spojení s aplikáciou Gatekeeper, aby získali bližší záber osôb alebo vozidiel.

AXIS_P3214

Tieto kamery dokážu plynule prechádzať medzi výraznými zmenami svetelných podmienok vďaka rozšírenému dynamickému rozsahu WDR (Wide Dynamic Range) a dokážu zvládať nedostatočné osvetlenie. Model pre vnútorné použitie má triedu ochranného krytia IK10 a je odolný voči prachu. Model pre vonkajšie inštalácie má ochranné krytie IK10+ a je odolný aj proti nárazu. Obaja sú odolné proti otrasom a majú detekciu nárazu, kedy automaticky pošlú operátorovi alarm, že kamera utrpela náraz – sú vďaka tomu ideálne pre inštalácie, kde video dohľad musí byť vysoko odolný a spoľahlivý.

Nový rad Axis P32 obsahuje štyri modely pre denné a nočné snímanie, odolné proti vandalom pre vnútorné i vonkajšie použitie. Kamery sú navrhnuté tak, aby spĺňali ako nároky trhu na kvalitu, tak aj cenovú dostupnosť a aby ich ovládanie a používanie bolo pritom jednoduché. Pretože majú objektívy s premenlivým ohniskom, diaľkovým približovaním aj zaostrovaním a funkciu riadenia P-Iris, ponúkajú tieto kamery obraz v HDTV kvalite vo dne i v noci.

AXIS P33

Modely Axis P3214-V pre vnútorné inštalácie a Axis P3214-VE pre vonkajšie inštalácie poskytujú video v rozlíšení HDTV 720p, zatiaľ čo interiérový model Axis P3215-V a vonkajší Axis P3215-VE ponúkajú kvalitu videa HDTV 1080p. Vďaka možnosti obohatiť ich o inteligentné funkcie analýzy videa, ako napríklad počítanie ľudí a rôznym možnostiam montáže pomocou doplnkového príslušenstva, predstavujú ideálne riešenie pre odvetvie obchodu a služieb.

Modely pre vnútorné inštalácie Axis P3365-V a vonkajšia Axis P3365-VE rozširujú existujúci produktový rad Axis P33. Jedná sa o kamery s plným HDTV rozlíšením 1080p a širokým uhlom záberu až 100 stupňov. Rovnako ako ostatné modely radu Axis P33 majú aj tieto nové kamery rovnaký obľúbený dizajn a podporujú diaľkové približovanie a ostrenie, riadenie P-Iris a počítadlo pixelov. Obe kamery sú odolné proti vandalom s triedou ochranného krytia IK10, majú široký rozsah prevádzkových teplôt a sú vhodné pre celý rad najrôznejších inštalácií.

Nový rad Axis Q35, exteriérový modely radu Axis P32 a dva nové prírastky do radu Axis P33 by mali byť dostupné koncom druhého štvrťroka 2014 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis. Dostupnosť modelov pre vnútorné použitie v rade Axis P32 sa plánuje na tretí štvrťrok 2014.

Zdroj: Tlačová správa Axis

Zdielať
Predchádzajúci článokVýrobca puzdier: Lumia 1820, Galaxy S5 zoom a S5 mini
Nasledujúci článokMicrosoft Office je dostupný už aj pre Apple iPad
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno