Domov Novinky Axis: kamery s nerezovým krytom naplneným dusíkom

Axis: kamery s nerezovým krytom naplneným dusíkom

Zdielať

Axis Q60-SSpoločnosť Axis, ktorá je známa výrobou bezpečnostných kamier si pripravila zaujímavú PTZ kameru Q60-S. Je určená pre vonkajšie nasadenie, má kryt z nerezovej ocele, ktorý je vyplnený stlačeným dusíkom. Kamera radu Axis Q60-S sa hodí pre vzdialený dohľad aj v prostredí, kde by iné vonkajšie kamery mali problémy. Môže sa využiť napríklad na lodi, v baniach, pri ťažbe ropy a plynu alebo tiež v potravinárskych prevádzkach, alebo inde, kde sa dbá na čistotu.

Je odolná voči morskej vode, čistiacim chemikáliám a znesie aj čistenie vysokotlakovou parou. Stlačený dusík vnútri tela kamery slúži k tomu, aby sa netvorila vnútorná kondenzácia. Celý rad Q60-S sa skladá z troch modelov, ktoré všetky môžu pracovať pri teplotách od – 30° C do + 50° C, majú telo z nerezovej ocele SAE 316L a ich triedy ochranného krytia sú IP66, IP6K9K, NEMA 4X a MIL-STD -810G 509,5. Kamery sa dodávajú s káblom s viacúčelovým konektorom a víceportovým media konvertorom, ktorý umožňuje kamery pripojiť k štandardnej počítačovej sieti alebo pomocou optických káblov a tiež umožní pripojiť externý alarm. Model Axis Q6042-S dosahuje rozlíšenie Extended D1 a 36 násobného optického zoomu.

Model Q6044-S má rozlíšenie 720p a 30 násobný zoom, zatiaľ čo Q6045-S má Full HD, ale optický zoom “len” 20 násobný. Všetky potom dokážu detekovať náraz a potom spustiť alarm, majú motorizovaný objektív s plným 360° pokrytím a modely Q6042-S a Q6044-S naviac tiež elektronickú stabilizáciu obrazu. Kamera Q6044-S ponúkne aj funkciu automatického odstránenia hmly z obrazu tak, že ju digitálne odfiltruje a chváli sa takmer trikrát vyšší svetelnou citlivosťou v porovnaní s odborovou normou pre kamery HDTV. Všetky nové kamery sú už dostupné za ceny od 4517 eur do 4928 eur.

Zdroj: Tlačová správa Axis

Zdielať
Predchádzajúci článokLogitech predstavuje prenosný bezdrôtový reproduktor
Nasledujúci článokLogitech má sedem ocenení 2014 iF Product Design Awards
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno