Domov Novinky AVG Vault zabezpečí osobné digitálne údaje

AVG Vault zabezpečí osobné digitálne údaje

Zdielať

AVG VaultAVG poskytuje internetovú bezpečnosť 177 miliónom aktívnych používateľov, oznámila vydanie najnovšej mobilnej aplikácie AVG Vault. Bezplatná aplikácia používa pokročilé šifrovanie na zabezpečenie osobných digitálnych údajov (informácie o platobných kartách, úradné dokumenty, obrázky či súkromné poznámky).

Aplikácia AVG Vault je k dispozícii pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS. Prostredníctvom cloudových služieb umožňuje používateľom synchronizovať šifrované osobné dáta medzi ich zariadeniami. V prípade straty zariadenia môžu byť dáta z neho obnovené na náhradnom zariadení. AVG Vault využíva štandard pokročilého šifrovania AES-256 stanovený americkým Národným ústavom pre štandardy a technológie (NIST), aby používateľom poskytla väčšiu bezpečnosť citlivých dát uložených na mobilných zariadeniach a to nielen doma, ale aj v kancelárii, na dovolenke alebo na cestách.

Ďalšie bezpečnostné funkcie aplikácie AVG Vault zahrňujú Idle Time Lock, pomocou ktorej si používatelia nastavia uzamknutie aplikácie po určenej dobe nečinnosti a Attempted Access Notification, ktorá uzamkne zariadenie a vyfotí používateľa, ktorý niekoľkokrát zadá nesprávny PIN kód.

Zdroj: Tlačová správa AVG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno