Domov Novinky AVG PrivacyFix: aktualizácie na Facebooku a Google

AVG PrivacyFix: aktualizácie na Facebooku a Google

Zdielať

AVG_LogoSpoločnosť AVG Technologies, poskytovateľ nástrojov pre internetovú a mobilnú bezpečnosť, súkromie a optimalizáciu pre viac ako 172 miliónov aktívnych používateľov, oznámila rad aktualizácií pre jednu zo svojich hlavných aplikácií  AVG PrivacyFix.

Tá používateľom pomáha so správou najnovších zmien v nastavení súkromia v obľúbených sociálnych sieťach, ako sú Facebook či Google. Aplikácia AVG PrivacyFix, pred časom zvolená ako jedna z najlepších 50 aplikácií pre Android na portáli MSN, bola aktualizovaná v reakcii na nedávny update poskytovaných odporúčaní, ktoré využívajú názory a označenie +1 od používateľov Googlu pre reklamy. Používateľom Googlu, ktorí si neprajú, aby bola ich interakcia využívaná v reklame, pomôže AVG PrivacyFix jednoducho spravovať nastavenie odporúčaní Google.

Najnovšia aktualizácia AVG PrivacyFix reaguje tiež na nedávne zmeny politiky Facebooku. Zmeny umožňujú, aby boli informácie na profiloch mladistvých zdieľané verejne.Okrem toho bola predstavená funkcia vyhľadávania na základe sociálnych prepojení (Graph Search v Spojených štátoch uvedená v auguste a v najbližších týždňoch nasadená i v Spojenom kráľovstve). V spojení s funkciou AVG CrowdControl, ktorá bola uvedená tento rok v septembri, majú používatelia možnosť rýchlo a jednoducho spravovať svoju viditeľnosť na Facebooku, aby sa uistili, že zdieľajú informácie len s tými ľuďmi, s ktorými chcú.

„Sociálne siete majú veľký záujem o to, aby boli dáta používateľov zdieľané v čo možno najširšej miere a chcú ich využívať na reklamu. Pre rodičov aj deti je preto dôležité porozumieť tomu, čo zmeny znamenajú a ako môžu svoje internetové súkromie udržať pod kontrolou. Vzhľadom na nebezpečenstvo kyberšikany a jej silne negatívnemu dopadu je pre rodičov i deti nevyhnutné mať možnosť jednoducho spravovať nastavenie súkromia, ktoré sa často mení,“ uviedol Jim Brock, VP Privacy Products zo spoločnosti AVG Technologies. „AVG PrivacyFix zobrazuje aktuálne nastavenie súkromia na sociálnych sieťach u určitého používateľa a uvádza odporúčanie v reakcii na zmeny, ktoré mohli byť v službách novo zavedené. AVG PrivacyFix si možno stiahnuť bezplatne. Poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany dnes v uponáhľanom digitálnom životnom štýle.“

O AVG PrivacyFix a CrowdControl 

AVG PrivacyFix je bezplatná aplikácia, ktorá navracia kontrolu nad osobnou internetovou bezpečnosťou do rúk používateľov.  K dispozícii je pre PC, mobilné telefóny aj tablety, a ľuďom umožňuje kontrolovať, spravovať a personalizovať svoje nastavenie súkromia naprieč obľúbenými stránkami, ako sú Facebook, Google, LinkedIn, ale i  webovými stránkami celkovo. To všetko prostredníctvom jedného ústredného ovládacieho panelu.

Medzi kľúčové vlastnosti patria:

  • Vždy dostupný osobný prehľad nad svojím súkromím, a to v telefóne, tablete aj počítači
  • Možnosť udržiavať nastavenie svojho súkromia stále aktuálne vďaka tomu, že vás aplikácia PrivacyFix upozorní na zmenu nastavenia a potrebu kontroly.
  • Funkcia varovania, ktorá vás upozorní, že dávate svoje dáta na Facebooku k dispozícii aplikáciám na Facebooku, ktoré neposkytujú záruku zachovania súkromia.
  • Uchovanie informácií o vašich blízkych v súkromí vďaka funkcii zobrazenia varovania, že ich profily na Facebooku môžu byť nechránené.
  • Informácie, ktoré vám umožnia pochopiť, kto o vás zisťuje dáta a ako tieto dáta môžu byť pre Facebook a Google cenné.
  • AVG CrowdControl je navrhnutý pre zaistenie väčšieho bezpečia na Facebooku vďaka nastaveniu tej osoby, ktorá môže vidieť vašu aktualizáciu stavu, videa a fotografie zdieľanej na osobnom timeline profile. AVG CrowdControl je plne integrovaný do profilu používateľa na Facebooku, ktorý skenuje a organizuje profily podľa miery interakcie a vytvára prehľady umožňujúce spravovať, s kým zdieľajú obsah.

Zdroj: Tlačová správa AVG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno