Domov Novinky AVG predstavuje produkty pre rok 2015

AVG predstavuje produkty pre rok 2015

Zdielať

AVG LogoSpoločnosť AVG oznámila dostupnosť svojho aktualizovaného portfólia produktov pre ochranu, výkon a súkromie pre rok 2015. Zverejnená bola nová správa AVG Android App Trend Tracker Report podľa ktorej najnáročnejšími mobilnými aplikáciami sú popri hrách a sociálnych sietí aj spravodajské aplikácie a dokonca niektoré predinštalované aplikácie od výrobcov. Príklady noviniek v produktoch AVG pre rok 2015 sú produkty ako Internet Security, AntiVirus pre Android, PC TuneUp, Cleaner pre Android a PrivacyFix.

Ďalej bola zverejnená správa AVG Android App Trend Tracker Report pre tretí štvrťrok 2014. Štúdia je založená na analýze anonymných dát viac než jedného milióna používateľov aplikácií pre Android a určuje aplikácie, ktoré v celosvetovom merítku najviac ovplyvňujú výkon zariadení v zmysle spotreby mobilných dát, úložného priestoru a energie batérie. „Víťazom“ sa stala aplikácia pre Facebook vďaka neustálym kontrolám upozornení, ktoré sú aktívne aj v čase, keď aplikácia nie je otvorená:

Poradie podľa dopadu na výkon: meno aplikácie a kategória:

  1. Facebook, sociálne siete
  2. Path, sociálne siete
  3. 9GAG, vtipy a videá
  4. Instagram, sociálne siete
  5. Spotify, hudba

Aplikácie sociálnych sietí sú zastúpené početne, pričom aj Path a Instagram sa dostali do prvej päťky najnáročnejších aplikácií. V tabuľkách sa tiež objavuje značné množstvo aplikácií, ktoré prinášajú správy v reálnom čase. Medzi aplikácie, ktoré najviac spotrebovávajú priestory úložiska, patrí New York Times Breaking News, ktorá ukladá prečítané články do medzipamäte telefónu, v tomto je náročnejšia ako Facebook a Spotify. Mobilné dáta najviac využívajú aplikácie CNN Breaking US & World News a Daily Mail.

Zdroj: Tlačová správa AVG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno