Domov Novinky AU Optronics sľubuje lacnejšie panely s Ultra HD

AU Optronics sľubuje lacnejšie panely s Ultra HD

Zdielať

AU OptronicsPokiaľ si dnes hľadáte LCD monitor s vysokým rozlíšením, pričom nemáme namysli práve Full HD, tak si musíte pripraviť čiastku, ktorá je veľmi vysoká. Firma AU Optronics, jeden z hlavných výrobcov LCD panelov, sa to však chystá zmeniť.

LCD monitory sú jednou z oblastí, v ktorých PC priemysel dlhodobo skôr stagnuje. Na jednej strane dobre, lebo tak často nemáme veľa dôvodov, prečo vymieňať starší kvalitný monitor za nový. Na druhej strane máme na trhu rad tabletov, ktoré ponúkajú vyššie rozlíšenie oproti klasickým PC monitorom a na rovnakej úrovni, čiže Full HD, sa dostal už aj na smartfóny. Zatiaľ si na mobilných zariadený môžeme užívať veľmi jemný obraz s nerozpoznateľnými rastrom, vysokého rozlíšenia u stolných monitorov je stále vyhradené drahým modelom, ale snáď bude lepšie.

Zasadiť sa o to chce firma AU Optronics, čiže jeden z hlavných výrobcov LCD panelov, ktorý vyrába pre spoločnosti Asus, BenQ, Philips a dodáva dokonca i pre Samsung, ktorý si inak panely vyrába sám. AU Optronics povedal, že už v prvej polovici budúceho roku príde na trh s mainstreamovým panelom s uhlopriečkami 27 a 32 palcov, ktoré ponúkne rozlíšenie Ultra HD (3840×2160 pixelov). Jeden z nich by mal dosiahnuť pokrytie farebného priestoru Adobe RGB a obe budu určené pre 10 bitové spracovanie farieb.

To, že by sa na trh dostali aj lacnejšie panely s nižším rozlíšením, čiže QHD (2560×1440) alebo WQXGA (2560×1600), však správa nehovori. S príchodom nových Ultra HD monitorov by mohli zvyšné modely s nižším rozlíšením trošku zlacnieť, ale to je ešte otázne. LCD monitory s rozlíšením Ultra HD sú dnes totiž tak drahé a na našom trhu ich je tak málo, že by sa mohli k cene panelov s QHD či WQXGA skôr len priblížiť, ako by na ne zatlačili.

Zdroj: TechPowerUp

Zdielať
Predchádzajúci článokASUS, HP i Toshiba chystajú Chromebooky s CPU Haswell
Nasledujúci článokDell chystá cenovo dostupné LCD s Ultra HD
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno