Domov Novinky ASUS: Zvukové karty so slúchadlovým zosilňovačom

ASUS: Zvukové karty so slúchadlovým zosilňovačom

Zdielať

ASUS_Essence_STX_IIASUS predstavil dvojicu zvukových kariet, ktoré sú určené náročnejším používateľom. Modely Essence STX II a STX II 7.1 sa vyznačujú odstupom signál-šum (SNR) 124 dB, čo je hodnota, ktorá je až 64 razy vyššia ako v prípade bežných integrovaných zvukových riešení. Slúchadlový výstup dosahuje podobne vysokého pomeru signál-šum 120 dB. Obe novinky dorazia na náš trh v júli.

Essence STX II sa bude predávať za 195,99 euro s DPH. Cena karty Essence STX II 7.1, ktorá navyše ponúka plnohodnotný osemkanálový priestorový zvuk a nechýba jej ani sada vymeniteľných operačných zosilňovačov, bude 243,99 euro s DPH.

Modely Essence STX II a Essence STX II 7.1 nadväzujú na model Essence STX, prvú zvukovú kartu pre bežných spotrebiteľov, ktorá disponovala SNR 124 dB a 600 ohmovým slúchadlovým zosilňovačom. Obe nové karty obsahujú veľmi kvalitné Hi-Fi komponenty. Spoliehajú napríklad na prémiové kryštálové oscilátory TCXO zaisťujúce presné časovanie s mimoriadne nízkym kolísaním zvuku.

ASUS_Essence_STX_II_7.1

Na napájanie využívajú samostatný štvorkolíkový konektor Molex a nie rozširujúce pozíciu ako iné karty, čo umožňuje čistejšie napájanie elektrinou. Stabilné napájanie ďalej zaisťujú Hi-Fi regulátory LDO s veľmi nízkym úbytkom napätia. Kondenzátory WIMA, obľúbené medzi audiofilov, zase prinášajú vyvážený zvuk. Karty tiež využívajú operačné zosilňovače MUSES 8920 a MUSES 8820, ktoré sú zárukou verné tonálne charakteristiky a priestorového podania.

Integrovaný slúchadlový zosilňovač dokáže vybudiť aj veľká slúchadlá s impedanciou 600 ohmov. Výhodou je tiež samostatné ovládanie hlasitosti pre citlivé slúchadlá IEM, takže hudobníci aj zvukoví nadšenci si môžu dopriať ničím nerušené počúvanie pri použití slúchadiel, ktoré vedú zvukový výstup priamo do sluchového kanálika – teda s izoláciou okolitého hluku.

ASUS_Essence_STX_II_7.1+MB

Zvukové karty Essence STX II ponúkajú vymeniteľné pätice operačného zosilňovača, vďaka ktorým môžu používatelia vytvárať rôzne farby a kombinácie tónov. Karty navyše obsahujú aj sadu troch ďalších operačných zosilňovačov, dva typu Texas Instruments LME49720 a jeden typu MUSES 8820, a tiež špeciálny nástroj pre jednoduché vybratie mikročipov operačného zosilňovača. Obe karty využívajú pokročilý softvér, vrátane plnej verzie Dolby Home Theater – softvérové ​​sady, ktorá dokáže premeniť počítač v plnohodnotné domáce kino s vylepšeným priestorovým zvukom.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

2 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno