Domov Novinky ASUS Z97-WS: Základ pracovnej stanice

ASUS Z97-WS: Základ pracovnej stanice

Zdielať

ASUS Z97-WS 01Ak máte záujem zostaviť si pracovnú stanicu založenú na procesore Haswell Refresh, prípadne neskôr aj Broadwell, môžete zvažovať model ASUS Z97-WS, ktorý prináša okrem iného aj podporu štyroch grafických kariet. Ide o základnú dosku určenú pre pracovné stanice, či výkonné počítače, ktoré dokážu využiť až štyri grafické karty.

Tie môžu byť zapojené v režimoch NVIDIA SLI, alebo AMD CrossFireX. Nezabudlo sa ani na procesor, ktorého napájací systém zahŕňajú MOS MOSFETy, 12K kondenzátory (výdrž až 12 000 hodín v teplote 105°C), cievky Beat Thermal Chokes a dva osempinové napájacie konektory EPS.

Doska je vybavená štyrmi slotmi PCI Express 3.0 ×16, ktoré majú k dispozícii celkom 32 liniek, takže pri zapojení všetkých bude každá karta pracovať s ôsmimi linkami. Súhrnný výkon grafických kariet môže byť teda obrovský a využiteľný zvlášť pre GPGPU, ale aj pre hranie hier. Popri dlhých PCI Express ×16 tú potom sú dva PCI Expres 2.0 ×1 a jeden ×4.

ASUS Z97-WS 02

Do výbavy dosky patrí tiež Q-Code Logger slúžiace pri odhaľovaní chýb. Jedná sa o funkciu, ktorá umožní stlačením jedného tlačidla otestovať stav systému a dokáže aj príslušné logy ukladať na USB flash disk. Ďalej tu máme ASUS Dr Power, čiže utilitu sledujúci stav napájania. ASUS Z97-WS už má byť k dispozícii na trhu od 11. mája. Jej cena sa pohybuje okolo 290 eur s DPH.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno