Domov Novinky ASUS vytvoril počítač s Chrome OS vo veľkosti USB kľúča

ASUS vytvoril počítač s Chrome OS vo veľkosti USB kľúča

Zdielať

Chrome OS je operačný systém od spoločnosti Google, ktorý je založený na internetovom prehliadači a ktorý sprostredkuje každú prácu, ktorú by ste na takomto počítači potrebovali. Na trhu nájdeme hneď niekoľko Chromebookov, set-top boxov s týmto operačným systémom, avšak ASUS predstavil ChromeBit, čo je miniatúrny počítač s veľkosťou klasického USB kľúča.

asus-chromebit

Takýto počítač možno pripojiť do televízneho prijímača alebo počítačovej obrazovky pomocou HDMI. Toto zariadenie síce nie je jediné podobné na trhu, avšak patrí medzi tie najlacnejšie, veď cena by mala byť pod hranicou 100 dolárov. Ostatné podobné zariadenia používajú procesory od Intelu a operačný systém Windows, čo môže výslednú cenu zvýšiť.

ChromeBit od ASUSu je prvým miniatúrnym počítačom tohto typu, ktorý je dodávaný s operačným systémom Chrome OS. Základ by mal tvoriť procesor Rockchio RK3288 so štyrmi jadrami, avšak ostatné parametre zatiaľ výrobca nepotvrdil, kedže zatiaľ o nich ešte nie je úplne rozhodnuté.

asus-chromebit 01

V niektorých médiach sa ale predsa len objavili detailnejšie špecifikácie prvej verzie tohto produktu, ktorý okrem vyššie spomínaného procesoru by mal obsahovať 2 GB operačnej pamäte, 16 GB vnútorného priestoru na dáta, dvojkanálové 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.0 a aj USB 2.0 port.

Aj keď nejde o špičkové parametre, na bežnú prácu by to malo postačovať a bez problémov dokážu premeniť obyčajný televízor na Smart TV bez zbytočných nákladov. Uvidíme, ako na tom bude finálny produkt od ASUSs a kedy sa dočkáme prvých kusov na našom trhu.

Zdroj: Liliputing

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno