Domov Novinky ASUS uvádza smartfóny ZenFone na slovenský trh

ASUS uvádza smartfóny ZenFone na slovenský trh

Zdielať

ASUS na trhu smartfónov zaujal perfektným pomerom cena-výkon. Jeho vlajková loď ZenFone 2 totiž ako jedna z prvých ponúkala 4GB RAM, avšak cena rozhodne nebola astronomická. Teraz sa táto spoločnosť rozhodla na Slovensko doniesť niekoľko nových modelov, ktoré stavajú na úspechu ZenFonu 2.

ASUS ZenFone Laser 02

Prvým je Asus ZenFone 2 Laser (ZE500KL). Ponúka 5″ displej s HD (1280×720) rozlíšením, štvorjadrový čipset Snapdragon 415 spolu s 2 GB RAM, 16 GB interné úložisko rozšíriteľné microSD kartou až o ďalších 128 GB a podporu dual SIM.

ASUS ZenFone Laser 01

Jeho hlavným zameraním je ale fotoaparát. Ten ponúka rozlíšenie 13 MP, technológiu PixelMaster a svetelnosť f/2,0. S ním spolupracuje zaostrovací laser, čo znižuje rozmazanie a zlepšuje stabilizáciu obrazu. Čo sa týka dizajnu, ten sa v mnohom podobá na obyčajný ZenFone 2. ZenFone 2 Laser je už dostupný v zlatej, červenej a čiernej farbe za 199 eur.

ASUS ZenFone Zoom 01

Druhým novým smartfónom je ASUS ZenFone Zoom. Vo svojej jednoliatej kovovej konštrukcii ponúka 5,5″ Full HD (1920×1080) displej, štvorjadrový procesor Intel Atom Z3580, 3000 mAh batériu, 64GB úložisko a 4GB RAM. Takisto ako ZenFone 2 Laser sa ale zameriava na fotografovanie.

ASUS ZenFone Zoom 02

Fotoaparát ponúka 10-elementovú šošovku a 12x optický zoom, optickú stabilizáciu obrazu (OIS), senzor Panasonic SmartSFI a laserové zaostrovanie. Pre náročných fotografov existuje aj profesionálny mód fotenia. ASUS ZenFone Zoom sa dostane do predaja koncom februára. Odporúčaná cena s DPH je 549 eur.

ASUS ZenFone Max 01

Tretí smartfón od ASUSu sa nazýva ZenFone Max. Je vybavený 5″ HD displejom s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 4, štvorjadrovým čipsetom Snapdragon 415, 2 GB operačnou pamäťou, 16 GB úložiskom rozšíriteľným pomocou microSD karty, podporou dual SIM a takým istým 13 MP fotoaparátom, aký ponúka ZenFone 2 Laser.

ASUS ZenFone Max 02

Tento smartfón sa ale od Laseru líši veľkosťou batérie – v tomto prípade ide až o 5000 mAh kapacitu, ktorú je možné využiť aj na nabíjanie iných zariadení. ASUS ZenFone Max sa dostane do predaja koncom januára v čiernej a bielej farbe za odporúčanú cenu 219 eur.

ASUS ZenFone 2 Deluxe 01

Posledným modelom, ktorý ASUS uviedol, je ZenFone 2 Deluxe. Ten ponúka podobné špecifikácie ako obyčajný ZenFone 2 – 5,5″ Full HD IPS displej, 13MP a 5MP fotoaparáty a technológiu rýchlonabíjania. Deluxe edícia ale vylepšuje zvyšné špecifikácie – procesorom je Intel Atom Z3590 s taktom až 2,5 GHz a aj keď interné úložisko nie je možné rozšíriť, to ponúka kapacitu až 256 GB.

ASUS ZenFone 2 Deluxe 02

Ďalším bonusom Deluxe edície sú dva špeciálne zadné kryty – jeden je vyrobený z uhlíkových vlákien a druhý má unikátny mnohouholníkový dizajn. ASUS ZenFone 2 Deluxe bude na Slovensku dostupný začiatkom februára vo veľmi limitovanom množstve, pričom odporúčaná cena je 519 eur.

Zdroj: TS ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno