Domov Novinky ASUS uvádza do predaja nové ZenBooky

ASUS uvádza do predaja nové ZenBooky

Zdielať

ASUS uvádza do predaja notebooky ZenBook 13 (UX333) a ZenBook 14 (UX433). Notebooky prichádzajú s bezrámikovým NanoEdge displejom, ktorý má tenké rámiky po všetkých štyroch stranách displeja a ponúka pomer obrazovky k telu na úrovni 95%.

Vďaka tomuto displeju bolo takisto možné vytvoriť kompaktnejší dizajn, takže nové modely sú najmenšie vo svojich kategóriách. Tieto modely obsahujú vo vybraných konfiguráciách NumberPad, čo je touchpad s plnohodnotnou podsvietenou numerickou klávesnicou. Oba modely sú tiež vybavené 3D infračervenou kamerou, ktorá umožňuje odomykanie tvárou pomocou funkcie Windows Hello aj v slabo osvetlenom prostredí.

Nové modely poháňa 8. generácia procesora Intel Core i7 a grafická karta až do NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q. Vo výbave je aj 16GB RAM, rýchle PCIe SSD úložisko a gigabitová Wi-Fi. Oba modely spĺňajú štandard odolnosti MIL-STD-810G. Notebooky majú taktiež kovovú povrchovú úpravu veka v modrej alebo striebornej farbe so zlatým lemovaním nad klávesnicou. Notebooky sú taktiež vybavené USB-C, nechýba však ani klasický USB 3.0 port. Oba modely majú aj HDMI port a čítačku microSD alebo SD kariet.

Postupom času sa do popredia dostáva aj ovládanie pomocouhlasu. Novinky ponúkajú rozpoznávanie hlasových povelov pre interakciu s asistentkami Alexa a Cortana. Nové notebooky sú taktiež vybavené USB-C, nechýba však ani klasický USB 3.0 port. Oba modely majú aj HDMI port a čítačku microSD alebo SD kariet.

Poteší fakt, že nové modely obsahujú pánt ErgoLift, ktorý automaticky prispôsobí náklon klávesnice pre optimálne písanie. Naklonenie zároveň vylepšuje chladenie a reprodukciu zvuku. Obe novinky budú na našom trhu dostupné od polovice decembra, ASUS ZenBook 13 (UX333) za cenu od 969 eur a ZenBook 14 (UX433) za cenu od 999 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno