Domov Novinky ASUS ukázal na Computexe novinky z hernej série ROG

ASUS ukázal na Computexe novinky z hernej série ROG

Zdielať

ASUS ROG G20 Compact Gaming Desktop PCASUS uviedol na práve prebiehajúcom veľtrhu Computex herné produkty z rady Republic of Gamers (ROG) – stolný počítač G20, konzolové PC GR8, tenký herný notebook GX500, myš Gladius alebo klávesnicu GK2000. Predstavené boli tiež základné dosky Maximus VII Formula, Maximus VII Impact formátu mini-ITX a Crossblade Ranger – prvá herná základná doska ROG s päticou AMD FM2+.

ASUS sa tiež pochválil grafickou kartou Ares III, najrýchlejším jednopozicovým modelom s vodným chladením na svete. Počítač ROG G20 patrí do segmentu herných PC malých rozmerov určených pre plnohodnotné hranie v HD. To novinka potvrdzuje kompaktný 12,5 litrovú skríň, v ktorej sa ukrýva procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780. Počítač nemá na prvý pohľad žiadne odvetrávacie otvory. Systém chladenia spočíva v prirodzenom prúdení v skrytom tuneli, vďaka čomu počítač účinne odvádza teplo a dosahuje takmer nehlučného prevádzky (v režime nečinnosti iba 25 dB).

ROG GR8 je plnohodnotné PC s atraktívnym dizajnom a vysokým výkonom. Štíhle telo navyše nezaberá skoro žiadne miesto. Novinka je založená na procesore Intel Core i7 a grafickej karte NVIDIA GeForce GTX 750T. Počítač GR8 ponúka kvalitný zvuk s technológiou SupremeFX, grafiku v rozlíšení 4K/UHD, pripojenie k sieti Gigabit Ethernet bez akéhokoľvek oneskorenia a najmä konštrukciu, ktorá umožňuje ľahké vylepšenia úložných zariadení a operačnej pamäte.

ASUS ROG GR8 Gaming Console PC

Vo výbave nechýba ani integrovaný prijímač Miracast, ktorý umožňuje streamovanie HD obsahu z podporovaných smartfónov a tabletov so systémom Android, počítačov so systémom Windows 8.1 a zariadení WiDi 3.5+ priamo na veľkú obrazovku. Prvý model GR8 využíva operačný systém Windows 8.1 a je plne kompatibilný so systémom SteamOS a ovládačom Steam Controller. ASUS navyše pripravuje rovnomenný model so systémom SteamOS.

ROG GX500 je extrémne tenký herný notebook, ktorý sa vyznačuje nízkymi prevádzkovými teplotami pri zachovaní vysokého výkonu. S hrúbkou iba 19 mm sa jedná o najtenší herný notebook v 15,6 palcovej triede. Hmotnosť sa zastavila u tohto modelu na 2,2 kg. Vo svojich útrobách ukrýva GX500 procesor Intel Core i7 a grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 860M.

ASUS ROG GX500 Gaming Notebook

Zaujme tiež displejom s rozlíšením 4K/UHD 3840×2160 pixelov s technológiou VisualMaster ponúkajúce extrémne široký rozsah farieb 100% NTSC, čo je u notebooku úplne prvýkrát na svete. GX500 je tiež vybavený inteligentným systémom chladenia s dvoma ventilátormi zaisťujúcimi veľmi efektívny odvod tepla.

Maximus VII Formula je novou vlajkovou loďou značky ROG na poli herných základných dosiek formátu ATX založených na čipovej sade Z97. Zbrusu nový systém CrossChill Copper je vybavený medeným chladiacim kanálom, ktorý zaisťuje efektívne odvádzanie tepla. Vodné chladenie kľúčových tranzistorov MOSFET navyše dokáže znížiť teplotu až o 23°C. Doska využíva technológiu ROG SupremeFX Formula 2014, ktorá sa stará o zvukový výstup na úrovni kvality samostatnej zvukovej karty.

ASUS ROG Crossblade Ranger Gaming Motherboard

Doteraz najvybavenejšia základná doska so značkou ROG je osadená kompaktným modulom mPCIe Combo III ponúkajúcim rozhranie 802.11 ac/Bluetooth 4.0, ktorý poskytuje nielen najnovšie bezdrôtové technológie, ale aj sloty mini PCI Express (mPCIe) a M.2 (10Gb/s PCIe ×2 a 6Gb/s SATA).

Maximus VII Impact je pre zmenu najvýkonnejšie herná základná doska formátu mini-ITX založená na čipovej sade Z97. Jej rozvrhnutie umožňuje maximálnu mieru kompatibility s chladiči procesora a rozširujúcimi kartami. Má samostatnú zvukovú kartu SupremeFX Impact II a tiež modul mPCIe Combo IV ponúkajúce rozhranie 802.11 ac / Bluetooth 4.0, ktorý využíva šírku pásma PCIe ×4.

Divízie ROG predstavila limitovanú edíciu hernej grafickej karty Ares III, ktorú poháňa dva starostlivo vybrané procesory Radeon Hawaii XT. Karta využíva systém vodného chladenia, vďaka ktorému dosahuje o 25% nižších prevádzkových teplôt v porovnaní s referenčnou kartou R9 295X, a disponuje 8 GB rýchle pamäte GDDR5.

ASUS ROG ARES III Graphics Card

Karta Ares III upúta precíznym spracovaním, ktoré sa prejavuje na elegantnom vodnom systéme chladenia vlastnej konštrukcie a ručne vyrezávaných detailoch. Vyrobené bude iba 500 kusov karty Ares III, a každý z nich ponesie jedinečné číslo odrážajúce zberateľskú hodnotu tohto modelu.

ROG Swift PG278Q je špičkový 27-palcový herný monitor. Jedná sa o prvý monitor na svete, ktorý podporuje technológiu NVIDIA G-SYNC zaručujúce plynulosť a ostrý obraz v rozlíšení 2560×1440 pixelov. Monitor sa dokáže synchronizovať s rýchlosťou vykresľovania GPU, takže poskytuje úplnú plynulosť a veľmi rýchlu odozvu.

ASUS ROG Swift PG278Q

Podporuje obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a má bleskovú dobu odozvy (1 ms). Pomocou špeciálneho tlačidla Turbo môžu používatelia jediným kliknutím prepínať medzi sanačných frekvenciami 60 Hz, 120 Hz alebo 144 Hz, takže nemusia za týmto účelom zdĺhavo prechádzať OSD ponuku. Novinka bude celosvetovo dostupná od júla 2014.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno