Domov Novinky ASUS Transformer Pad: Notebook aj tablet v jednom

ASUS Transformer Pad: Notebook aj tablet v jednom

Zdielať

ASUS Transformer Pad TF103C 01Spoločnosť ASUS si pripravila nový Transformer Pad s označením TF103C, ktorý ponúkne kombináciu tabletu a notebooku a tiež operačného systému Android a x86 procesora Intel Atom Z3745 z generácie Bay Trail. ASUS Transformer Pad tak môžeme označiť za tablet s pripevniteľnou klávesnicou, vďaka ktorej môže fungovať rovnako ako notebook.

Ide o model vybavený 10,1 palcovým displejom, na ktorom je operačný systém Android 4.4 KitKat s nadstavbou ASUS ZenUI. Výrobca tu použil nové prevedenie skrytých pántov, ktoré spájajú obe časti k sebe. ASUS sa chváli nízkou hmotnosťou 542 gramov a hrúbkou 9,9 mm, čo však platí len pre tablet samotný. S klávesnicovú základňou má hmotnosť cez jeden kilogram a hrúbka je potom dvojnásobná. Displej je typu IPS a jeho rozlíšenie je 1280×800 pixelov. Základom je štvorjadrový procesor Intel Atom pracujúci na 1,86 GHz, ktorý je vybavený integrovanou grafikou.

Okrem toho tu je operačná pamäť 1 GB a vnútorná pamäť 16 GB. Komu sa máli, môže si doplniť pamäť pomocou pamäťových kariet microSD a to až do veľkosti 64 GB. Samozrejmosťou je aj dvojica fotoaparátov. Zadný má 2 MPx a predný 0,3 MPx. Batéria má kapacitu 5070 mAh a ponúkne výdrž 9 hodín pri prehrávaní videa či prezeranie webu.

ASUS Transformer Pad TF103C 02

Výbavu dopĺňa Wi-Fi a Bluetooth, ale aj elektronický kompas či GPS a GLONASS modul. ASUS ZenUI ponúkne ploché ikony, rôzne farebné motívy, vlastné vyzváňacie tóny a zvuky upozornenia a vie zobrazovať rôzne informácie na uzamknutej obrazovke. Nový Transformer Pad sa u nás začne predávať v polovici júla za 290 eur s DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Asus EEE Pad Transformer TF103C-1A011A poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Asus EEE Pad Transformer TF103C-1B013A poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Asus EEE Pad Transformer TF103C-1A010A poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno