Domov Novinky ASUS Strix 980Ti – výkonná a tichá grafická karta

ASUS Strix 980Ti – výkonná a tichá grafická karta

Zdielať

Asus predstavil výkonnú grafickú kartu Strix GTX 980 Ti, ktorá využíva najnovšie grafické jadrá GeForce GTX 980Ti od firmy NVIDIA. Karta vyniká extrémne spoľahlivosťou a životnosťou, čo dosahuje zásluhou mimoriadne nízkych prevádzkových teplôt a zvýšenej odolnosti.

ASUS_Strix_GTX_980Ti_01

Grafická karta umožňuje zvýšený takt GPU až 1291 MHz v hernom režime a 1317 MHz v režime OC – to je o 24% vyšší herný výkon oproti referenčným kartám v hre The Witcher 3. Karta ponúka aj novú generáciu systému chladenia DirectCU III s trojicou ventilátorov s patentovanými lopatkami v tvare krídla, čo zaisťuje optimálne prúdenie vzduchu. Výsledkom sú o 30% nižšie teploty a trikrát tichšiu prevádzku ako u referenčných modelov.

ASUS_Strix_GTX_980Ti_03

Kartu je možné prevádzkovať aj v režime nulovej hlučnosti (0 dB), keď teplota grafického jadra klesne pod určenú teplotu. Novinka využíva tiež technológiu ASUS Auto-Extreme a mimoriadne kvalitné a odolné komponenty Super Alloy Power II. K dispozícii je tiež nástroj GPU Tweak II s funkciou XSplit Gamecaster umožňujúce intuitívne ladenie výkonu a okamžitej streamovanie herné akcie. Karta disponuje 6GB GDDR5 pamäte, na český a slovenský trh dostane do konca júla za cenu 819 eur s DPH.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno