Domov Novinky ASUS RT-AC87U: Router rady AC2400 s podporou MU-MIMO

ASUS RT-AC87U: Router rady AC2400 s podporou MU-MIMO

Zdielať

ASUS RT-AC87U 01ASUS predstavil prvý dvojpásmový bezdrôtový router na svete triedy AC2400, ktorý podporuje Wi-Fi 802.11 ac a má štyri vysielajúce a prijímacie antény (4×4). Model je zároveň prvým routerom, ktorý ponúka technológiu MIMO pre niekoľko používateľov (MU-MIMO).

Zariadenie dokáže bezdrôtovo prenášať dáta rýchlosťou až 1,73 Gbps v rámci 5 GHz pásma a až 600 Mbps cez pásmo 2,4 GHz. Router disponuje aj funkciou ASUS AiRadar, ktorá slúži k univerzálnemu prispôsobenie vyžarovacieho diagramu. Model RT-AC87U je vďaka bohatej výbave určený pre náročných používateľov, ktorí pri používaní svojich zariadení pripojených do vyťaženej domácej siete vyžadujú vynikajúce pokrytie, rýchly výkon a vysokú stabilitu. Novinka je v predaji za 241,90 eur s DPH.

ASUS RT-AC87U 02

Srdcom routera je najnovší architektúra Quantenna SoC (System-on-a-Chip) využívajúce vlastný vyhradený dvojjadrový procesor s vysokým výkonom, ktorý spracováva všetky úlohy vykonávané v rámci štandardu 802.11 ac Wi-Fi.

ASUS RT-AC87U 03

V dôsledku toho môže dvojjadrový procesor routera RT-AC87U s frekvenciou 1 GHz oveľa efektívnejšie vykonávať iné systémové úlohy náročné na procesor, ako je streamovanie multimédií. Router preto ľahko zvláda spracovávať súčasné požiadavky všetkých pripojených zariadení.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno