Domov Novinky ASUS RT-AC68U je najrychlejší bezdrôtový router na svete

ASUS RT-AC68U je najrychlejší bezdrôtový router na svete

Zdielať

ASUS RT-AC68U 01ASUS predstavil dvojpásmový gigabitový Wi-Fi router 5. generácie (5G) s označením RT-AC68. Kombinovaná prenosová rýchlosť činí 1900 Mb/s (1300 Mb/s v sieťach 802.11 ac a 600 Mb/s v sieťach 802.11 n), vďaka čomu je model RT-AC68 najrýchlejším bezdrôtovým routerom na svete.

Je vybavený dvojjadrovým procesorom a jedným konektorom USB 3.0 pre pripojenie vysokorýchlostných úložných zariadení novej generácie. Firmware ASUSWRT zaisťuje jednoduché nastavenie a jednoduchú správu siete. Novinka je určená pre náročné domáce siete, ktoré musia zvládnuť všetko od hrania online hier až po prehrávanie HD videa. Router sa predáva za 169,99 euro s DPH.

ASUS RT-AC68U 02

Gigabitové pripojenie Wi-Fi s lepším bezdrôtovým pokrytím

ASUS RT-AC68 je dvojpásmový 802.11 ac router s certifikáciou Wi-Fi CERTIFIED umožňujúci prevádzku v dvoch pásmach súčasne. Rýchlosť bezdrôtového prenosu dát v 5 GHz pásme je porovnateľná s rýchlosťami káblového gigabitového pripojenia. Technológia Broadcom TurboQAM zvyšuje tiež rýchlosť 802.11 n sietí v pásme 2,4 GHz – priepustnosť dát bezdrôtového pripojenia sa u kompatibilných zariadení zvýši zo 450 Mb/s na 600 Mb/s.

Architektúra 3×3 MIMO (multiple-input, multiple-output) s tromi externými anténami zaručuje spoľahlivé a stabilné Wi-Fi pripojenie s vyššími prenosovými rýchlosťami na väčšiu vzdialenosť. Pokrytie bezdrôtovým signálom ďalej zlepšuje technológia ASUS AiRadar Tx.

Router RT-AC68 využíva dvojjadrový procesor, ktorý netrpí výkonovými výkyvmi. Aj pri náročnom sieťovej prevádzke preto vaša domáca sieť s prehľadom zvládne plynulé prehrávanie HD videa a zaručí nízku latenciu pri hraní online hier aj neprerušované VoIP hovory či sťahovanie súborov. S firmwarom ASUSWRT nastavíte router za 30 sekúnd. Správa siete je vďaka prehľadnému rozhraniu veľmi jednoduchá. Nechýba ani grafické znázornenie prevádzky siete či možnosť obmedzenia šírky pásma pre jednotlivé služby a aplikácie.

ASUS RT-AC68U 03

Vysokorýchlostné pripojenie a funkcie cloudového úložiska

K routeru RT-AC68 možno prostredníctvom vysokorýchlostných konektorov USB 3.0 a USB 2.0 v miestnej sieti pripojiť 3G/4G USB modemy, tlačiarne a vysokorýchlostné úložné zariadenia. Technológia ASUS AiCloud premení pripojené úložné zariadenie USB v osobný cloudový server umožňujúci vzdialený prístup k súborom a prehrávanie multimédií prostredníctvom notebooku, smartfónu, alebo tabletu. AiCloud obsahuje tiež funkciu pre synchronizáciu routerov, kedy je obsah jedného úložného zariadenia pripojeného cez USB automaticky synchronizovaný s ďalšími kompatibilnými routery ASUS. Týmto spôsobom je možné zdieľať väčšie súbory s rodinou a priateľmi.

RT-AC68 je vybavený vstavaným stojanom a všetky jeho konektory smerujú dozadu, vďaka čomu sa môžete rozlúčiť s nevzhľadnými klbkami káblov. Štyri porty gigabitového ethernetu zaistí vysokorýchlostné káblové pripojenie a zásluhou tlačidla pre zapnutie/vypnutie siete Wi-Fi budete mať bezdrôtové pripojenie pod kontrolou.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Asus RT-AC68U poskytuje server Heureka.sk

 Technické parametre:

  • 802.11 a/n/ac (5 GHz) s rýchlosťou 1,3 Gb/s
  • 802.11 b/g/n (2,4 GHz) s rýchlosťou 600 Mb/s
  • 3×3 MIMO antény
  • WEP / WPA / WPA2-PSK / WPA / WPA2-Enterprise
  • 5× portov Gigabit Ethernet
  • 1× konektor USB 2.0 + 1× konektor USB 3.0
  • 220×160×83,3 mm
  • 500 gramov
Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno