Domov Novinky ASUS ROG Poseidon Platinum GTX 980 s hybridným chladením

ASUS ROG Poseidon Platinum GTX 980 s hybridným chladením

Zdielať

ASUS ROG Poseidon Platinum GTX 980 01ASUS predstavil grafickú kartu Poseidon Platinum GTX 980 zo série Republic of Gamers (ROG), ktorá disponuje hybridným chladením DirectCU H2O. Tento systém umožňuje extrémne účinné chladenie vodou aj vzduchom. Karta využíva výkonné grafické jadro NVIDIA GeForce GTX 980, ktoré je z výroby pretaktované na hodnotu 1279 MHz. GPU podporujú pamäte GDDR5 s kapacitou 4 GB. Novinka dosahuje až o 27 °C nižších prevádzkových teplôt a o 10% vyšší herný výkon ako referenčnej karty.

Vo výbave nechýba rad technológií ROG vrátane napäťových regulátorov Digi+ alebo nástroje GPU Tweak pre živé streamovanie a ladenie výkonu karty v reálnom čase. Karta sa začne predávať v druhej polovici decembra a bude k dispozícii len v niekoľkých exemplároch za 649 eur s DPH.

Grafická karta ROG Poseidon Platinum GTX 980 je vybavená mnohými technológiami a funkciami ROG. Patrí medzi ne dva ventilátory s ochranou proti vniknutiu prachu, ktoré zaručujú dlhšiu životnosť karty. Napäťové regulátory (VRM) Digi+ s kondenzátormi Black metallic prispievajú k stabilite karty a až päťkrát dlhšiu životnosť v porovnaní s referenčnými modelmi.

ASUS ROG Poseidon Platinum GTX 980 02

Karta disponuje tiež tromi natívnymi konektormi DisplayPort s podporou NVIDIA G-SYNC, vďaka čmuž môžu hráči pripojiť až tri monitory s technológiou G-SYNC. Nechýba ani nástroj GPU Tweak pre nastavenie grafickej karty v reálnom čase alebo živé streamovanie.

Karta využíva systém chladenia DirectCU H2O, ktorý umožňuje chladenie ako vzduchom, tak vodou. Špeciálna odparovacej komora, ktorá je v priamom kontakte s grafickým procesorom karty, zaisťuje rýchlejší rozptyl tepla, zatiaľ čo medené teplovodivé trubice a chladič s rozšíreným rebrovaním sa starajú o odvod tepla a zníženie prevádzkovej teploty.

ASUS ROG Poseidon Platinum GTX 980 03

Pri využití vodného chladenia dosahuje grafika až o 27 °C nižších prevádzkových teplôt než referenčné karty. V prípade chladenia vzduchom potom karta v porovnaní s referenčnými modelmi dosahuje až 15krát nižších prevádzkových teplôt.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno