Domov Novinky ASUS ROG GR8: Herný mini počítač inšpirovaný konzolami

ASUS ROG GR8: Herný mini počítač inšpirovaný konzolami

Zdielať

ASUS ROG GR8 01ASUS začal predávať herný mini počítač GR8 (čítaj grejt) zo série Republic of Gamers (ROG), ktorý prináša výkon na úrovni herného desktope a rozmery konzoly. Počítač je vybavený procesorom Intel Core i7 (Haswell) a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 750T, čo umožňuje hranie v rozlíšení Full HD. Týmto komponentom sekunduje 8 GB operačná pamäť, ktorá je rozšíriteľná až na dvojnásobok. Počítaču nechýba ani prijímač Miracast k bezdrôtovému streamovanie HD obsahu z podporovaných smart zariadení so systémom Android alebo počítačov so systémom Windows 8.1 priamo do HDTV.

Zariadenie možno ľahko rozšíriť vďaka jednoduchému prístupu k pozícii pre SSD alebo HDD disk a slotům pre pamäť RAM. Model GR8 zdobia matne čierna povrchová úprava, mayskej vzory a pulzujúca osvetlené logo ROG. Počítač sa predáva za 899 eur s DPH. Procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 750T zaručujú výkon, ktorý bohato stačí na spustenie najnovších hier v rozlíšení Full HD. Počítač podporuje dokonca aj rozlíšenie 4K/UHD a možno ho pripojiť k TV s HD rozlíšením cez rozhranie HDMI alebo DisplayPort.

Počítač je vybavený zvukovou technológiou SupremeFX, ktorá sa stará o kvalitný zvuk. Toto je dosiahnuté vnútorným dizajnom znižujúcim elektromagnetické rušenie. Analógové a digitálne komponenty sú preto fyzicky izolované a oddelené tak, aby sa elektromagnetické rušenie znížilo na minimum.

ASUS ROG GR8 02

Počítač je možné jednoducho rozšíriť samotným používateľom. Špeciálne snímateľné kryty umožňujú ľahký prístup k rozširujúcim pozíciám pre pevný disk a operačná pamäť. Zariadenie je navyše energeticky účinné (spotreba je v režime nečinnosti menej než 15 Wattov) a pritom veľmi tiché (iba 20 dB v režime nečinnosti a 28 dB pri maximálnom zaťažení).

ASUS ROG GR8 03

Vďaka tomu sa hodí aj do obývacej izby alebo na LAN party. Vnútri mini počítača sa ukrýva veľký ventilátor a medené chladiča, ktoré usmerňujú teplo od procesora a grafickej karty, čo prispieva k účinnosti chladenia. Model GR8 sa voliteľne môže dodávať is herné myšou Gladius a mechanickou klávesnicou M801 z hernej série ROG. Verzii s príslušenstvom plánuje ASUS uviesť na naše trhy najskôr v prvom štvrťroku 2015.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno