Domov Novinky ASUS prináša notebooky pre druhú polovicu roka

ASUS prináša notebooky pre druhú polovicu roka

Zdielať

Transformer Book T200TASpoločnosť ASUS predstavila celkovo štyri rady nových notebookov, ktoré sa chystajú na trh v druhej polovici tohto roka. Môžeme sa tešiť na nové modely Transformer Book, Zenbook, multimediálne aj herné modely. ASUS prezentoval nové zariadenia z radu Transformer Book (T200TA a T100TA) – hybridy tabletu a notebooku, či nový ultrabook (model Zenbook UX303).

Multimediálny rad N sa rozrastie o modely N551 a N771, ktoré ponúknu predovšetkým lepší zvuk a hracie rad G bude obohatená o novinky G551 a G771 zo série Republic of Gamers. ASUS Transformer Book T200TA a T100TA v sebe spájajú tablet a notebook, pričom prvý model ponúkne 11,6″ obrazovku a dokovaciu stanicu s klávesnicou a možnosťou inštalácie pevného disku. Založený je na štvorjadrovom procesore Intel Bay Trail-T, OS Windows 8.1, displeji typu IPS s rozlíšením HD a tiež batérií sľubujúci výdrž až 9 hodín.

Transformer Book T100TA má menšiu uhlopriečku, konkrétne 10 palcovú. Inak má tiež štvorjadrový procesor Atom z rodiny Bay Trail-T, OS Windows 8.1, batériu s výdržou až 11 hodín a klávesnicu s veľkými 19 mm klávesmi. Oba tieto modely sa na trhu objavia v treťom štvrťroku.

Transformer Book T100TA

Multimediálne notebooky ASUS N551 a N751 prídu vybavené reproduktormi Bang & Olufsen ICEpower a navyše aj externým subwooferom. Prvý model ponúkne rozlíšenie Ultra HD na displeji IPS s uhlopriečkou 15,6″ a druhý ponúkne Full HD na 17,3″ displeji, rovnako s technológiou IPS. Notebooky sú založené na procesoroch Intel Core i7 a grafikách NVIDIA GeForce GTX. Tieto modely sa chystajú na trh až v poslednom štvrťroku tohto roka.

Ďalej tu máme ultrabook ASUS Zenbook UX303, ktorého veko displeja má hnedú farbu a zostali mu klasické sústredné kruhy. Tento počítač už využíva procesory Core i7 a samostatnú grafickú kartu, pričom tá najlepšia v ponuke je NVIDIA GeForce GT 840M. ASUS sľubuje tiež kvalitné audio vďaka reproduktorom Bang & Olufsen ICEpower a technológiu SonicMaster. Tento model príde na trh aj v treťom štvrťroku.

ASUS Zenbook UX303

Herné notebooky ROG G551 a G771 sú posledné novinky a ide o výkonné stroje s procesormi Core i7 a grafikami NVIDIA GeForce GTX 860M. Ide tiež o 15,6″a 17,3″ modely, pričom menší tiež ponúkne rozlíšenie Ultra HD a široké pozorovacie uhly 178°, či IPS displej. ASUS tiež hovorí o inteligentnom systéme chladenia, ktorý má zabezpečiť minimalizáciu hlučnosti a užívatelia sa môžu vďaka AudioWizard tešiť aj na silný výstup pre slúchadlá, čiže slúchadlový zosilňovač. Aj tieto počítače prídu na trh až ku koncu roka.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno