Domov Novinky Asus predstavil ZenFone Live zameraný na selfies

Asus predstavil ZenFone Live zameraný na selfies

Zdielať

ASUS stihol ešte pred samotným začiatkom mobilného veľtrhu v Barcelone MWC 2017 predstaviť nový prírastok do rodiny ZenFone, model Live, ktorý sa má zamerať predovšetkým pre selfie maniakov. Konštrukcia z hliníka v kombinácii s hrúbkou pod 8 mm a zaboleným 2.5D sklom kryjúce 5 palcový displej s HD rozlíšením sľubujú pekný vzhľad aj pri nižšej cene samotného zariadenia.

Miesto na displeji neukrajujú ani ovládacie klávesy, pretože tie ASUS umiestnil pod displej. Výkon smartfónu dodáva už starší štvorjadrový čipset Qualcomm Snapdragon 410 na takte 1,2 GHz spolu s 2GB operačnej pamäte. ZenFone Live bude dostupný v dvoch pamäťových variantoch a tak si pri kúpe budete môcť zvoliť, či potrebujete 32GB variant, alebo si postačíte s 16GB. Tú ale budete môcť rozšíriť pomocou pamäťových kariet. Zadné fotoaparát disponuje rozlíšením 13MPx. Vstavaný akumulátor má kapacitu 2650mAh.

Najzaujímavejší je však predný  snímač. Ten dostal do vienka rozlíšenie priemerných 5 MPx, avšak sľubuje dokonalé selfie. ASUS totiž pridal softvér na skrášlenie tváre, ktorý by ma fungovať lepšie, než na iných zariadeniach. Čerešničkou na torte je skutočnosť, že tento softvér je implementovaný na systémovej úrovni a skrášľovania tak bude prebiehať aj v prípadoch, keď bude používateľ využívať iné aplikácie pre obstaranie selfie. Nechýba implementácia možnosti rýchleho začatia streamovanie na Facebook či YouTube.

ASUS ponúkne ZenFone Live v pre ženy atraktívne ružovej, čierno-modrej a zlatej farbe. Hmotnosť zariadenia nepresahujúce 130 gramov potom bude príjemná do ruky. Dostupnosť ani predpokladané ceny jednotlivých variantov však ASUS neuverejnil, ale s prihliadnutím na výbavu zariadení cena rozhodne neprekročí hranicu 180 eur.

Zdroj: Android Community

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno