Domov Novinky ASUS predstavil štíhly a výkonný ZenBook UX305

ASUS predstavil štíhly a výkonný ZenBook UX305

Zdielať

Ako sme nedávno informovali, spoločnosť ASUS oznámila ZenBook UX305, tenký ultraprenosný 13,3“ notebook s QHD+ rozlíšením. Ultrabook má hrúbku 12,3 mm, hmotnosť 1,2 kg, má matný IPS displej s rozlíšením 3200×1800 a je vhodný pre náročných používateľov.

ASUS ZenBook UX305 01

Obrazovka má päťnásobné rozlíšenie v porovnaní so štandardnými HD displejmi a vynikajúcu hustotu pixelov 275 ppi pre jasný a realistický obraz. S jasom 300 cd, kontrastom 770:1 a matným povrchom zobrazuje hlbokú čiernu, jasnú bielu a verné farby. Ultrabook je vyrobený z hliníka, má vynovený dizajn a diamantom brúsené hrany a k dispozícii je v dvoch farbách — v čiernej a bielej.

asusUX305 01

Základ tvorí najnovší procesor Intel Core M, 8 GB RAM a rýchly SSD disk s kapacitou až 512 GB, dosahuje výdrž batérie do 10 hodín. Procesordosahuje efektivitu spotreby energie a výkonu, ktorý si poradí s akoukoľvek úlohou. Bleskurýchly SATA 6 Gbps SSD, ktorý je až šesťnásobne rýchlejší v porovnaní s bežnými pevnými diskami urýchľuje prácu a aplikácie sa okamžite načítajú.

Asus zenbook ux305

Ultrabook ponúka úplnú konektivitu aj v štíhlom šasi. Vo výbave má tri USB 3.0 porty, jeden z USB portov podporuje technológiu ASUS Charger+ pre rýchle nabíjanie mobilných zariadení. UX305 je vybavený aj USB-to-Ethernet adaptérom a mini DisplayPort-to-VGA adaptérom pre jednoduché pripojenie k externému monitoru.

ASUS ZenBook UX305 02

Plnohodnotná ergonomická klávesnica má vylepšené rozloženie kláves pre pohodlné a presné písanie v akýkoľvek svetelných podmienkach. Veľký touchpad podporuje dotykové gestá Smart Gestures pre intuitívne ovládanie systému Windows 8.1. Na slovenskom trhu bude UX305 dostupný koncom februára od 699 eur.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno