Domov Novinky ASUS predstavil smartfón s otočným fotoaparátom

ASUS predstavil smartfón s otočným fotoaparátom

Zdielať

Taiwanská spoločnosť ASUS predstavila v španielskej Valencii prvý smartfón bez výrezu v displeji s inovatívnym fotoaparátom Flip Camera.

Predseda spoločnosti Jonney Shih predstavil unikátny smartfón ZenFone 6. Je to prvý ZenFone bez výrezu v displeji a s inovatívnym fotoaparátom Flip Camera. Vlajkovú loď poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 855 a medzi jej vlastnosti patrí aj NanoEdge displej bez výrezu, ktorý pokrýva takmer celú prednú stranu a fotoaparát Flip Camera — vysúvací fotoaparát, ktorý funguje ako predný aj zadný fotoaparát a ponúka používateľom flexibilitu pri fotení.

Pripomeňme, že podobné riešenie s otočným vysúvacím fotoaparátom nedávno predstavil aj kórejský Samsung (model Galaxy A80 o ktorom sme informovali). Možno teda povedať, že fotoaparát sa zameriava na dva problémy – na displeje s výrezmi a na nízke rozlíšenie predných fotoaparátov. Motorizovaný fotografický modul obsahuje 48 MPx senzor Sony IMX586 a 13 MPx 125° ultraširokouhlý sekundárny fotoaparát. Krokový motor umožňuje otočenie modulu o plných 180°, vďaka čomu sa zadný fotoaparát premení na predný. Fotoaparát pritom možno používať aj pod iným ľubovoľným uhlom.

Poteší tiež obrovská 5000 mAh batéria, ktorá zabezpečí vysokú výdrž. V porovnaní s konkurenciou je to oveľa viac, ako ponúkajú ostatní (Huawei P30 Pro a Mate 20 Pro majú 4200 mAh, Samsung Galaxy S10+ 4100 mAh…). Dá sa tiež povedať, že toto je prvý, skutočne vlajkový model výrobcu, ktorý ponúka najvýkonnejší procesor na trhu, keďže doteraz výrobca s telefónmi ZenFone cielil skôr na strednú triedu. ZenFone 6 bude dostupný na slovenskom trhu v priebehu júna za cenu 619 eur v najvyššej konfigurácii 8GB RAM, 256 GB ROM.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno