Domov Novinky ASUS predstavil smart hodinky ZenWatch

ASUS predstavil smart hodinky ZenWatch

Zdielať

ZenWatch_01Na IFA v Berlíne boli predstavené vôbec prvé hodinky taiwanského výrobcu ASUS. Ich počin sa volá ZenWatch, sú poháňané systémom Android Wear a dokonca je na nich aj grafická nadstavba zenu. Hodinky sú prakticky funkčnosťou rovnaké ako tie ostatné a samozrejme majú aj nejaké vychytávky od výrobcu a niektoré sú dokonca dostupné aj pri prepojení s inými zariadeniami.

ASUS svoje vôbec prvé hodinky vybavil zaujímavými, ale aj už opozeranými funkciami, takže sa len zaraďujú do ponuky medzi ostatné hodinky. Zaujímavosťou je potrebný takzvaný bio senzor, ktorý stráži váš stres a v aplikácii Wellness záznamy ukladá a vy sa potom môžete pozrieť, kedy boli ťažké obdobia. Tiež vie zobrazovať klasicky čas, máte možnosť rýchlo meniť štýl hodín medzi vami predvybranými, trebárs podľa nálady.

Môžu fungovať aj ako športový pomocník — nie je problém si nastaviť počet krokov, ktoré chcete ujsť a hodinky zaznamenávajú, koľko ste ušli. Za zmienku stojí aj funkcia Remote Camera, kedy len smartphone položíte na nejaké miesto a na hodinkách spustíte spúšť a zároveň ich máte k dispozícii aj ako druhý hľadáčik.

Find My Phone funkcia zase spočíva v tom, že ak telefón napríklad doma v byte niekde založíte, tak sa môžete prezvoniť z hodiniek. Rovnako to funguje aj naopak. Výhodu majú samozrejme ľudia, ktorí využívajú smartphony od Asusu, pretože hodinky majú rovnaké grafické prostredie, bude vám to pripadať, ako by ste v nich od začiatku boli “ako doma”.

Hodinky poháňa Qualcomm Snapdragon 400 o frekvencii jadra 1,2 GHz. Pamäť RAM činí 512 MB a pamäť ROM 4 GB, čo sú na chytré hodinky veľmi dobré parametre. Hodinky si budú rozumieť s telefónmi, ktoré majú Android, a to vo verzii 4.3 a vyššej. Displej má uhlopriečku 1,63 palca s rozlíšením 320×320 pixelov. Je teda štvorcový, zahnutý, je to Amoled displej a vrch je krytý Gorrilou Glass 3.

ZenWatch_03

Batéria má kapacitu 1,4 Wh, s telefónom sa dohovorí pomocou Bluetooth 4.0 LE a vodotesnosť má certifikáciu IP55. To znamená, že sa s nimi môžete ísť kúpať alebo osprchovať, nie však ponárať napríklad meter pod hladinu. Hmotnosť je 50 gramov a výmenný remienok má 25 gramov. Predávať sa budú v striebornej či ružovo-zlatej s hnedým koženým remienkom. Ich cenu ani dostupnosť zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno