Domov Novinky ASUS predstavil bezdrôtový router DSL-N16U

ASUS predstavil bezdrôtový router DSL-N16U

Zdielať

DSL-N16UASUS predstavil bezdrôtový router DSL-N16U s bohatou výbavou a integrovaným ADSL/ADSL2+ modemem. Novinka ponúka Wi-Fi pripojenie s rýchlosťou až 300 Mb/s v bezdrôtovom pásme 2,4 GHz. Využíva dva nezávisle procesory pre kábelové a bezdrôtové pripojenie, ktoré zaisťuje rýchly a stabilní prenos dát. Vďaka dvojici portov WAN sa môžu používatelia pripojiť k internetu buď pomocou telefónnej linky ADSL, alebo využiť gigabitové ethernetové pripojenie k externému modemu.

Router je vybavený i hardvérovou akceleráciou NAT, vďaka ktorej dosahujú prenosové rýchlosti medzi internetom a miestnou sieťou až 900 Mb/s. Túto funkciu preto ocenia zrejme používatelia vysokorychlostného pripojenia k internetu. Zariadenia sa začnú na našom trhu predávať koncom apríla 72,99 eur s DPH.

DSL-N16U je vybavený dvoma portmi USB 2.0, ktoré môže nezávisle využívať k zdieľaniu tlačiarní alebo skenerov cez sieť. S ich pomocou sa DSL-N16U dokáže premeniť v sieťové úložisko NAS (Network-Attached Storage) a mediálny server. Stačí len pripojiť k routeru ľubovoľné úložné zariadenie s rozhraním USB. Po pripojení úložného zariadenia je možné prostredníctvom integrovaného nástroja Download Master sťahovať súbory do USB úložiska, i keď budú všetké pripojené počítače vypnuté, čo šetrí čas i náklady na energiu. Veľké súbory je možné sťahovať automaticky bez toho aby ste museli byť pri PC.

DSL-N16U-2

Router DSL-N16U podporuje integrovanú aplikáciu ASUS AiCloud, vďaka nim sa dá novinka využívať i ako osobní cloudový server. Súbory uložené na sieti, na pripojenom USB úložisko alebo v službe ASUS WebStorage môžme jednoducho synchronizovať pomocou funkcie ASUS Smart Sync.

Rovnako je možne zdieľať s svojimi priateľmi, kolegami alebo rodinou – stačí len odoslať odkaz cez e-mail, SMS alebo prostredníctvom niektorého z obľúbených sociálnych sietí. K svojím súborom môžete tiež kedykoľvek pristupovať, a to pomocou ľubovoľného webového prehliadača a stránky AiCloud alebo pomocou špeciálne aplikácie AiCloud, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy Android a iOS zdarma.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Zdielať
Predchádzajúci článokCreative predstavuje bezdrôtové reproduktory
Nasledujúci článokLenovo predstaví osemjadrový smartfón za 130 dolárov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno