utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Novinky / ASUS je najväčším výrobcom herných monitorov
Hľadáme redaktorov

ASUS je najväčším výrobcom herných monitorov

Napriek pesimistickým predpovediam trendu predaja spotrebiteľských LCD monitorov, zostali celkové objemy v minulom roku na úrovni roka 2015 vďaka rastúcemu dopytu v korporátnom segmente a v kategórii herných monitorov.

Tie zaznamenali vlani dvojnásobný nárast predaja a vykazujú vyššiu priemernú predajnú cenu aj zisk v porovnaní s bežnými modelmi. V kategórii herných monitorov s obnovovacou frekvenciou 144 Hz získal vlani najvyšší trhový podiel ASUS (35%) nasledovaný BenQ (22-24%) a Acerom (17-19%).

Celosvetové dodávky LCD monitorov boli v roku 2015 cca 120 miliónov a zostali na podobnej úrovni aj v roku 2016. Ak však v roku 2015 bol podiel monitorov s obnovovacou frekvenciou 144 Hz iba 550 až 600 tisíc kusov, v roku 2016 tento podiel vzrástol na 1, 2 milióna kusov. Hoci herné monitory reprezentujú iba 2% celkových objemov vyjadrených ich hodnotou ide však o 3% celkových predajov vďaka vyššej cene.

Na základe odhadov súčasných objednávok existujúcich dodávateľov, sa v roku 2017 celosvetový objem herných monitorov očakáva na úrovni, ktorá porastie až ku 2,5 milióna kusov a môže dosiahnuť až 3,5 milióna v roku 2018.

O Martin Klokner

Martin Klokner
Od 1. septembra 2013 som založil a oficiálne spustil jedinečný projekt – DigitalPortal.sk, kde som zakladateľom a šéfredaktorom. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike zo širokej oblasti. DigitalPortal.sk denne publikuje novinky zo sveta IT, prináša pravidelne recenzie, návody, tipy a triky a trendy články pre čitateľov. Z hardvéru ma najviac zaujímajú procesory, operačné pamäte, pevné disky a periférie k počítačom. Rád pomôžem každému, stačí napísať na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Pozri tiež

Projekt ZTE Hawkeye bol nateraz ukončený

Na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas spoločnosť ZTE vyrukovala s projektom Hawkeye, ktorý poslala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *