Domov Novinky ASUS na veľtrhu CES 2016 predstavil nové miniPC a monitory

ASUS na veľtrhu CES 2016 predstavil nové miniPC a monitory

Zdielať

ASUS na veľtrhu CES v Las Vegas ukázal mobilný monitor MB169C+ – prvý 15,6“ monitor na svete, ktorému pre prenos obrazu i napájanie stačí jediný kábel USB-C. Z ďalších noviniek zaujme monitor Designo MX s 34“ ultraširokým zakriveným QHD panelom alebo 4K / UHD IPS monitor Designo MX27UQ s uhlopriečkou 27“.

ASUS MB169C+

Spoločnosť tiež na CES rozšíria ponuku minipočítačov radu VivoMini o modely UN65H, VM65N a VC65. Predstavené boli ďalej miniatúrne počítače, ktoré možno pripojiť k smart TV a získať tak plnohodnotný počítač. Používatelia si môžu vybrať variant s Windows (VivoStick PC TS10) alebo s Chrome OS (Chromebit CS10), návštevníci mohli vidieť aj vreckové LED projektory ZenBeam, ktoré sú určené pre pripojenie k mobilným zariadeniam.

ASUS Chromebit

ASUS MB169C+ je prvý 15,6“ prenosný monitor na svete, ktorý využíva jediný kábel USB-C pre napájanie aj prenos obrazu. Vďaka odľahčenému dizajnu (800 gramov) a tenkému 8,5 mm profilu je určený najmä pre pripojenie k notebookom. Monitor disponuje Full HD IPS panelom, ktorý prináša rozlíšenie 1920×1080 s verným zobrazením farieb a široké pozorovacie uhly pre minimálne skreslenie farebnosti pri pohľade z extrémnych pozícií.

Najnovšej generácie radu ASUS Designo MX zahŕňa 34“ ultraširoký QHD IPS monitor s rozlíšením 3440×1440, zakrivením 2000R a pomerom strán 21:9. Monitor s elegantným dizajnom bez rámčekov je určený do domácností alebo reprezentatívnych kancelárií. Okrem jemného obrazu a nevšedného dizajnu ponúkne Designo MX tiež pekný zvuk vďaka dvom reproduktorom s výkonom 8 W, ktoré vylepšujú technológie SonicMaster, ICEpower a Bang & Olufsen.

ASUS Designo MX Series 34

ASUS Designo MX27UQ je 27“ 4K UHD (3840×2160) IPS monitor s 100% RGB paletou farieb, vďaka čomu prináša vysokú úroveň detailov a precízne farby. Model je charakteristický kovovým spracovaním, stojanom inšpirovaným slnečnými hodinami a zlatým povrchom. Audiosystém ASUS SonicMaster v spolupráci s technológiami ICEpower a Bang and Olufsen zjemňuje akustické detaily a stará sa o čistý zvuk s výraznými vokálmi.

ZenBeam E1Z a ZenBeam E1 sú LED projektory vytvorené pre mobilné zariadenia. ZenBeam E1Z je vreckový USB projektor kompatibilný s operačnými systémami Android a Windows, ktorý spolupracuje so smartfónmi ASUS ZenFone alebo tabletmi ASUS ZenPad. ZenBeam má HDMI / MHL výstup zaručujúce kompatibilitu s celou škálou zariadení. Novinky ponúkajú svetelnosť 150 lúmenov, technológiu DLP a rozlíšenie WVGA (854×480) na plátne s uhlopriečkou 22 až 80“ (0,73 m – 2,58 m).

ASUS ZenBeam

Rad ASUS VivoMini zahŕňa najmenšie mini PC na svete, ktoré podporujú až štyri úložné zariadenia a funkcionalita RAID ich predurčuje k spolupráci so zariadeniami NAS a miniserverovými systémami. Modulárna konštrukcia počítačov sa skladá celkom zo štyroch častí, takže sa dá konfigurovať spolu s dvoma prídavnými úložnými zariadeniami, ďalší optickou mechanikou alebo ich kombináciou.

Model VC65 ponúkne priestorovo úsporný dizajn s odpojiteľným adaptérom. Počítače môžu stať horizontálne aj vertikálne, takže sa s nimi ľahko manipuluje. Poháňajú je procesory Intel Core šiestej generácie. Mini PC ASUS VivoMini UN65H prináša plnohodnotné funkčné riešenie pre domácnosti alebo kancelárie v malej elegantnej krabičke s hmotsťou iba 700 gramov. Tento model navyše získal ocenenie Good Design Award za dizajn.

ASUs VivoMini UN65H

VM65N obsahuje Vivo DualBay, špeciálne úložisko s dvomi slotmi, kam je možné pripojiť dva 2,5“ pevné disky, prípadne jeden 3,5“ harddisk. Samostatná grafická karta NVIDIA prináša plynulú, realistickú 2K alebo 4K grafiku, integrovaná DDR4 SDRAM pamäť zasa zabezpečuje lepší výkon pri nižšej spotrebe energie. USB porty 3.1 prinášajú rýchly prenos dát až 10 Gbps a 802.11ac Wi-Fi zaisťuje rýchly bezdrôtový prenos dát.

VivoStick PC TS10 je tenký a štýlový počétač v tvare plniaceho pera, ktoré premenia každú televíziu s HDMI výstupom v plnohodnotný počítač s operačným systémom Windows 10. Vybavený je poslednou generáciou procesorov Intel Cherry Trail Atom, vďaka čomu dokáže nahradiť bežné kancelárske PC. Sieťové možnosti prepojenia vrátane rýchlej 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, dvoch USB portov a výstupu pre audio jack ponúkajú veľa možností rozšírenie funkčnosti.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno