Domov Novinky ASUS na CESe predstavuje novinky, čo všetko ponúkne?

ASUS na CESe predstavuje novinky, čo všetko ponúkne?

Zdielať

ASUS predstavil v rámci veľtrhu CES notebooky ZenBook 13 (UX331UAL) a ASUS X507, smartfón ZenFone Max Plus (M1) s bezrámčekovým displejom a veľkou batériou a tiež smart Wi-Fi mesh routery zo série Lyra.

ZenBook 13 je veľmi tenký a ľahký 13“ notebook. Novinka má celokovové telo, ktoré má hmotnosť iba 985 gramov, takže sa dá ľahko prenášať. Výhodou je aj výrobcom udávaná 15-hodinová výdrž batérie na jedno nabitie. Kompaktný dizajn však notebooku neuberá na výkone.

Vybavený je procesorom Intel Core i7 ôsmej generácie, 16GB operačnej pamäte a rýchlym PCIe SSD diskom s kapacitou 1TB. Audio systém od Harman/Kardon sa stará o kvalitný zvuk. Súčasťou predinštalovaného systému Windows 10 sú aj úplne nové funkcie, ako je Windows Hello, moderné pohotovostný režim či Cortana, digitálny asistent spoločnosti Microsoft pre efektívnejšiu prácu.

Ďalším predstaveným notebookom je štýlový model ASUS X507 s hmotnosťou 1,68 kg, ktorý je určený k práci i zábave. Poháňa ho procesor Intel Core i7 siedmej generácie a grafický výkon zaisťuje grafická karta NVIDIA GeForce MX110. 15,6“ NanoEdge diplej ponúka tenké rámčeky a Full HD rozlíšenie. Nechýba predinštalovaný systém Windows 10 vrátane Cortana.

ZenFone Max Plus (M1) je prvým bezrámčekovým smartfónom spoločnosti s 5,2“ displejom. Vďaka zmenšeniu rámečkov došlo k zväčšeniu displeja a zachovania veľkosti telefónu z predchádzajúcej generácie. Telefón je pritom vybavený duálnym fotoaparátom, čítačkou odtlačkov a aj funkciou rozpoznávania tváre rovnako ako batériou s kapacitou 4130 mAh.

Zariadenie Lyra Voice, ktoré získalo ocenenie CES 2018 Innovation award, predstavuje Wi-Fi mesh systém dva v jednom s podporou štandardu 802.11ac a hlasového asistenta so stereo reproduktormi, mikrofónom a systémom ovládania hlasom Amazon Alexa. Používatelia môžu komunikovať s Alexou pomocou hlasových pokynov, čo im umožní prehrávať hudbu, počúvať zpávy, zistiť predpoveď počasia, ovládať zariadenie pre múdru domácnosť a mnoho ďalšieho.

Lyra Voice je trojpásmové zariadenie triedy AC2200 komunikujúce s ďalšími Lyra satelitmi a ponúka tak kompletné pokrytie domácnosti signálom Wi-Fi. Systém tiež integruje automatizačnej služby, ako je IFTTT, čo uľahčuje premenu na chytrou domácnosť. Lyra Voice sa nastavuje a ovláda pomocou intuitívnej mobilnej aplikácie.

Lyra Trio je štýlový dvojpásmový multi-hub mesh Wi-Fi systém so špeciálnym umiestnením antény, čo napomáha šíreniu bezdrôtového signálu do všetkých kútov domácnosti. Využíva technológiu 3×3 MIMO, vďaka čomu každému zariadeniu v sieti automaticky prideľuje aktuálne najvyššiu rýchlosť Wi-Fi tým, že ho pripája k tomu najsilnejšiemu zdroju Wi-Fi.

Tento dizajnovo zaujímavý Wi-Fi systém ponúka aj ochranu súkromia typu always-on pre všetky pripojené smart zariadenia. Aplikácia ASUS Lyra umožňuje používateľom nastaviť si sieť bez použitia počítača, spravovať ju a vykonávať jej diagnostiku. Aplikácia taktiež automaticky informuje správcu siete, ak nastanú akékoľvek problémy.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno