Domov Novinky ASUS EB50N: prvý mobilný headset s NFC

ASUS EB50N: prvý mobilný headset s NFC

Zdielať

ASUS EB50NSpoločnosť ASUS si pripravila pre majiteľov mobilných zariadení zaujímavý doplnok v podobe headsetu EB50N, ktorý je vybavený rozhraním Bluetooth 4.0 s EDR, ale tiež technológiou NFC – Near Field Communication. Tá mu dodá lepšiu funkčnosť. 

S celkovým označením ASUS EB50N nearfield Stereo Headset tak prichádza na trh mobilné headset, ktorý má byť podľa informácií výrobcu ako prvý na svete vybavený kombináciou rozhranie Bluetooth 4.0 s EDR aj Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) a Near Field Communication (NFC). Bluetooth pritom poslúži pre samotný prenos audio signálu, zatiaľ čo technológia NFC zase zaistí jednoduché párovanie a tiež umožní k headsetu naraz pripojiť dve zariadenia.

Headset je tak pochopiteľne vybavený vlašnej batériou, ktorá má vydržať v pohotovostnom režime až 250 hodín, zatiaľ čo v prevádzke, teda pri telefonovaní alebo počúvaní hudby, to je až 6 hodín.Technológia NFC EZ umožní spárovať headset treba s telefónom tak, že k sebe obe zariadenia priblížime na vzdialenosť cca 3 cm.

Ďalej spoločnosť ASUS samozrejme sľubuje krištáľovo čistý zvuk. Faktom je, že slúchadlá sú určené pre zasunutie do zvukovodu a obsahujú 8 mm meniča. Vyplnenie zvukovodu potom zabezpečí kvalitnejšie počúvanie vďaka odtienenie okolitých ruchov, v čom sa ale pochopiteľne môže skrývať tiež nebezpečenstvo, že prepočujete niečo dôležité. Treba cúvajúci jašteričku.

Medzi funkcie headsetu EB50N patrí tiež možnosť hovoriť s dvoma volajúcimi zároveň, pričom jedného z nich môžeme kedykoľvek dočasne odstrihnúť, aby sme získali súkromie s tým druhým. Ľavé slúchadlo obsahuje LED indikátor a vypínač, kým to pravé nesie port microUSB pre nabíjanie. Mikrofón je umiestnený na kábli, kde sú potom ovládače pre zdvíhanie hovorov a ovládanie multimédií. Samozrejmosťou potom je, že v dodávke sú rôzne silikónové nástavce.

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno